10 причин почати грати в final fantasy xiv в 2021 році

64

За останні роки популярність mmo-ігор серед користувачів тільки виросла, а ось хороших і цікавих mmorpg стало виходити набагато менше. Недавній реліз new world вніс пожвавлення в ряди шанувальників жанру, але що якщо відійти в сторону від черг і грінда в “новому світі”, від порядком набридлої боротьби за все хороше проти всього поганого в world of warcraft та інших, не менш популярних mmorpg.

Осторонь багатьох своїх азіатських і європейських побратимів вже багато років стоїть final fantasy xiv. У 2021 році грі виповнилося вже 10 років, але популярність до проекту у гравців за останні місяці зросла до таких масштабів, що розробникам довелося оперативно збільшувати місткість серверів. Саме про цю гру мені і хочеться вам розповісти.

Чому ж варто спробувати зіграти в final fantasy xiv, незважаючи на такий поважний вік гри? причин цьому велика кількість, я ж розповім про основні.

Сюжет

Якщо запитати гравців, що вас приваблює найбільше в final fantasy xiv, 9 з 10 дадуть відповідь — сюжет. Незважаючи на свій стартовий провал в 2011 році, грі вдалося відродитися і виправити всі недоліки ранньої версії. Ffxiv дійсно володіє напрочуд глибоким і опрацьованим сюжетом, здатним присоромити багато сучасних однокористувацькі рольові ігри. Команда наокі йошиди зуміла зробити натуральний подвиг і створила аналог кіновсесвіту marvel всередині гри. Кожне доповнення є окремою закінченою історією, але всі вони пов’язані єдиним ланцюгом сюжету, яка складає численні події в цільну і опрацьовану історію. Остання, до слова, часом піднімає багато непрості питання, включаючи сіру мораль, расизм, угоди з совістю і багато інших. Не відстають від основної історії і побічні сюжети, будь то додаткові завдання або ж класові квести, — скрізь відчувається робота сценаристів і дизайнера квестів разом з режисером кат-сцен. Проходження кожного доповнення у вас може зайняти сто (а то і більше) годин реального часу.

Кількість контенту

Крім сюжету, якого вистачило б на кілька повноцінних одиночних ігор, в final fantasy xiv просто якесь нереальне кількість контенту. Втомилися від проходження сюжету? гра послужливо пропонує вам інші різноманітні активності:

 • прокачування нових класів. Благо, для цього не доводиться створювати безліч твінков, так як всі класи і професії доступні на одному персонажі.
 • добре опрацьована система крафта і аукціону.
 • риболовля, океанічна рибалка, підводна рибалка, але про це трохи пізніше.
 • численні журнали полювання і карти скарбів.
 • прокачування власного загону в grand company.
 • колекціонування маунтів і міньйонів.
 • пропалювання часу в місцевому казино “золоте блюдце”. У цій обителі азарту є величезна кількість міні-ігор та івентів. У тому числі щоденна і щотижнева лотереї, битва вихованців, конкурс костюмів, гонки на чокобо з можливістю вивести їздову птицю під свій стиль гри.
 • колаборації з іншими популярними іграми. Наприклад, mhw, nier: automata або final fantasy xv.
 • є навіть pvp-маневри, хоч вони і не настільки популярні, як інший контент.
 • побічні квести з місцевими племенами звіролюдей (і не тільки).
 • проходження ускладнених savage-версій рейдів і extreme-тріалів.
 • опрацьована система гламуру або трансмогрифікації. Величезна кількість броні і зброї допоможе створити вам свій особистий стильний образ.
 • ” еврика “і” божа: південний фронт ” — окремі локації зі своїм сюжетом і спеціальними механіками, що дозволяють урізноманітнити геймплей.
 • нескінченна вежа, що є прародителькою торгаста в wow.
 • fate-відкриті завдання, які можна виконувати на локації з іншими випадковими гравцями.
 • прокачування і збір скілов для blue mage-унікального ігрового класу, в чиєму арсеналі більше сотні різних здібностей, які він вчить, вбиваючи босів і сильних монстрів.
 • стати ментором для новачків.
 • зайнятися купівлею і благоустроєм особистого домоволодіння або кімнати в гільдійському будинку.

Як бачите, зайнятися завжди є чим, було б бажання і час. У будь-якому випадку в ffxiv можна не гнатися за хайлевелом і не боятися, що ви відстанете від інших користувачів і потрапите в порожні локації.

Приємна графіка і невисокі системні вимоги

Final fantasy xiv, нехай і не являє собою зразок сучасної графіки, але все ще досить приємна, а кнопка скріншотів регулярно знаходить нові шедеври для робочого столу. У грі присутній фоторежим з великою кількістю налаштувань і деталей. Опрацювання персонажів, їх анімації, міміки і жестів досі викликає схвалення і здивування — як такими малими засобами розробникам вдалося досягти такого результату? броня, зброя, всілякі дрібні деталі і видимі прикраси та аксесуари, спільно з вкрай зручною і продуманою системою гламуру, дозволяє ffxiv виглядати гідно і донині. Крім того, гра відмінно оптимізована і не надто вимоглива до заліза, що є додатковим плюсом для ммо. А будь-який бажаючий може завантажити для ffxiv текстури високого дозволу.

Ком’юніті

Final fantasy xiv, як-не-як, гра жанру mmo, а значить, доведеться контактувати і з іншими людьми, і ось тут, у гравців, які прийшли з інших онлайн-проектів, може статися культурний шок. Ніякої токсичності, походів з чужими мамками в кіно і з’ясування, хто ж з учасників групи — мати собаки, не обтяжена статевою мораллю. Навіть якщо ви відверто тупите і через вас відбуваються вайпи, то навколишні проявлять розуміння, турботу і будуть вас вчити. Часом доходить до армійського принципу:”не вмієш — навчимо, не хочеш — змусимо”. Спочатку такий підхід викликає подив, а потім розумієш, що ось воно — здорове ставлення без зайвого бруду і токсичності. Причому новоявлені залітні “папки”, початківці викладати свої прилади, тикати всіх цифрами шкоди, напарсенними з гри, обклалися аддонами і намагаються грати в ffxiv, як в інші mmorpg з підтримкою сторонніх аддонів, досить спритно відправляються за відомою багатьма адресою, що складається з трьох букв, а також екстрено репортятся і благополучно приймають водні процедури в перманентному банному приміщенні.

Якщо ж ви реально не знаєте, що робити в певній ситуації, у вас є проблема або питання, можете написати в чат новачків або загальний чат, або чат групи і вам завжди дадуть відповідь, допоможуть і запитають, чи не потрібно ще чим допомогти. Після чого побажають приємного дня. І бачачи таку атмосферу, сам починаєш приймати правила гри і вести себе відповідно, тому що бути хамуватим в пристойному суспільстві некультурно. Не відстають від спільноти і самі розробники, які досі горять і трепетно ставляться до своєї гри і ігрового співтовариства, так що тут хороші манери йдуть з голови, а ком’юніті відповідає взаємністю.

Цікаві данжі, рейди, тріали

На поточний момент в final fantasy xiv більше вісімдесяти підземель, сімдесяти з плюсом тріалів (арен з босом) і близько тридцяти рейдів. Багато з них будуть доступні за сюжетними завданнями, але деякі належить відкрити окремо. Це досить великий пласт контенту, і, найчастіше ви просто фізично не можете запам’ятати всі механіки на тому чи іншому босі. Навіть граючи більш-менш щільно, можна потрапити в який-небудь данж всього раз на місяць, а то і на півроку.

Місцева система пошуку групи працює як годинник. Навіть в саме низькорівневе підземелля завжди є черга, так як в грі працює система скалювання. Тобто, якщо ви вісімдесятий рівень, в який-небудь 16-рівневої sastasha ваш рівень буде знижений для того, щоб відповідати складності підземелля. Проходячи низькорівневі підземелля, ви будете отримувати нагороди у вигляді спеціальних токенів для обміну їх на екіпіровку і зброю, закривати журнал хлої, а також багато іншого. Таким чином розробники дають можливість грати разом і новачкам, і вже давно прокачаним персонажам.

У багатьох данжах зустрічаються боси з цікавими і незвичайними механіками, проте особисто я користуюся таким принципом: практично будь-який бос змушує тебе “танцювати” і вчити свій власний малюнок бою. Тому майстерність приходить разом з практикою і вайпами.

Риболовля

Медитативна і розмірена рибалка вийшла в final fantasy xiv на новий рівень. На даний момент в грі більше тисячі різних риб, багатьох з яких можна поселити в акваріум. Крім того, що рибалка тут є окремим класом зі своєю історією і навичками, можна виділити те, що рибалка не обмежується звичайнісінькою ловом риби з лунки. У грі є ще й океанічна рибалка-рейд на 24 гравця — і підводна риболовля з гарпуном.

Риба ловиться не тільки у воді, але і в пісках, лаві і повітрі, а, для тогоЩоб виловити рідкісних колекційних рибин, доведеться запастися терпінням і опинитися в потрібному місці в певний час і при певних погодних умовах. І не забудьте про наживку — її тут величезна кількість на будь-який смак і колір.

Крафт

Найближчим аналогом до місцевих ремісничих професій може бути схожа механіка з everquest 2, проте створювати предмети в ff14 набагато складніше. Будь-яка реміснича професія – це окремий клас, так що можна стати майстром на всі руки і прокачати всі вісім професій. Багато рецептів вимагають інгредієнти з інших проф, а на аукціоні завжди є що продати, навіть якщо ви ще не досягли максимального рівня.

Крім того, професії дозволяють вам створювати не тільки предмети першої необхідності, але і фурнітуру для будинку, наряди для чокобо та інші корисні дрібниці.

Прокачана до тридцятого рівня професія також дає можливість розбирати предмети того виду, що ви вмієте крафт, і вставляти матерію (місцевий аналог дорогоцінних каменів) в свою екіпіровку.

Класи

Що ж стосується класів, в final fantasy xiv, як було сказано раніше, все досить просто. Немає необхідності прокачувати мільйон персонажів. Досить поговорити з цікавлять вас майстром гільдії і почати нову класову сюжетну ланцюжок. Беремо в руки нову зброю, і все, можете приймати поздоровлення, тепер у вас є ще один клас. На колишню професію повернутися дуже просто, достатньо змінити предмет в слоті зброї. Класи знайдуться на будь-який смак і колір.

 • любителям танків сподобається класична консерва світла паладин, лютий воїн з сокирою, похмурий лицар темряви або ж буквально прихований дд-клас ганбрейкер.
 • маги представлені в ролі червоного, чорного і синього, також є саммонер.
 • цілителі скоро поповняться новим класом-мудрець, а поки що доступні школяр, білий маг і астролог.
 • бійці ближнього бою-чернець, драгун, нінзя, самурай. У наступному аддоні до цього списку додасться ще й жнець.
 • бійці далекого бою-бард, машиніст, танцюрист.

Відверто неіграбельние або нудні класи відсутні, і від будь-якого можна отримувати задоволення. А якщо ви прокачаєте всі основні професії до 80 рівня і захочете долучитися до ще однієї, елітної професії, як я вже згадував вище, завжди можна відкрити для себе синього мага. Цей клас, до якого доклав руку знаменитий йоко таро. Синій маг не дасть вам занудьгувати, і відмінно підійде для любителів челленджів.

Ціна підписки

Що стосується моделі поширення, то в стартову версію final fantasy xiv можна зіграти безкоштовно. Пройти основну гру a realm reborn і доповнення heavensward, попутно прокачавшись до шістдесятого рівня можна за час ознайомчої версії, а якщо ви вирішите, що гра вам сподобалася і захочете її придбати, необхідно буде купити стартовий набір за 700 рублів і останнє доповнення, щоб отримати повну версію гри з рештою аддонами. Благо, ціна в дві тисячі за сотні годин гри цілком справедлива. Гра використовує класичну передплатну модель оплати, а якщо у вас версія ffxiv з steam, регіональні ціни приходять на допомогу, і підписка на місяць в середньому вийде не більше 240-280 рублів, що на тлі конкурентів практично задарма.

Музичний супровід

Final fantasy xiv не була б final fantasy, без зачаровує музики. Фонове музичний супровід просто прекрасно і відмінно передає атмосферу, будь то спокійні вулиці піратської столиці лімса-ломінса або ж жорстокий бій в рейді з величезним драконом.

Крім класичних треків, чимало музики для гри вийшло з-під пера масайоші сокена, беззмінного композитора, великого друга йоші пі і просто хорошої людини.

Музика з гри доступна в spotify, а меломани можуть придбати вінілові платівки з треками, ну або завжди можна просто пограти в final fantasy xiv, благо, привід для цього є у вигляді скоро виходу доповнення endwalker, яке завершить сюжетну арку довжиною в десять довгих років і поставить крапку в протистоянні гайделін і зодіаку.

Висновок

Звичайно, ідеальних ігор не буває, і у final fantasy xiv теж є свої недоліки. Наприклад, відсутність російської локалізації, що частково компенсується за допомогою перекладача tataru helper. Комусь може не сподобатися стилістика, комусь-відсутність pvp у відкритому світі і облог, але все ж розробникам вдалося створити дійсно цікаву і затягує mmorpg зі своїм унікальним шармом.

З вами був доблесний воїн світла і воїн темряви гаррук, грайте в хороші ігри і до нових зустрічей.