АГС-17 і АГС-30 – фільтри Яндекса: причини, як вивести сайт

449

Всім привіт! Багато веб-майстри помічають, що останнім часом від їх сайтів в індексі Yandex залишається все менше і менше сторінок, у кого-то може залишитися взагалі тільки головна сторінка, а у кого-то 11, 22 або 56, по різному коротше. Так, скажу вам по секрету, це все витівки злісного АГС-фільтра. І ось, багато власників сайтів або веб-майстри не перестають дивуватися, з чого б це і за які такі справи, повилітали сторінки. Про це і піде мова далі.

АГС-17 і АГС-30 – фільтри Яндекса

Для початку давайте визначимося, що це за фільтри і для чого вони були введені. АГС є двох видів АГС-17 і АГС-30. Існує фільтр АГС вже близько трьох років, але саме півтора роки тому (приблизно), його механізми були вдосконалені і сайти, які створювалися під посилальні біржі, фактично исключились з індексу.

У вдосконаленого АГС з’явилося більше сотні параметрів, за якими визначали якість сайтів. А в минулому році з’явився більш потужний АГС-30 з функцією самонавчання, який «покосив» сотні тисяч ГС і сапосайтов.

За що накладається фільтр АГС

Тепер давайте торкнемося причин, за яким накладається фільтр Яндекса АГС-30:

 • Не унікальний контент, малий обсяг тексту на сторінці.
 • Багаторазовий повтор одного і того ж контенту на сайті.
 • Великий відсоток вихідних з сайту посилань.
 • Зазначу, що призначення фільтра – боротьба з дубльованим (не унікальним) контентом. АГС-30 воює ще й з продажними посиланнями.

  Як вивести сайт з-під АГС

  А ось тепер виводимо сайт під АГС:

 • У файлі robots.txt на хості закриваємо для індексації всі теги, дублі, реєстраційні форми та інші, не цікаві користувачам сторінки.
 • Якщо ви торгували посилання з цього сайту, то прибираємо код біржі і чекаємо оновлення кешу Яндекса.
 • Змініть ЧПУ на сайті (вид відображення url сторінки).
 • Доповніть великою кількістю унікального контенту і напишіть на підтримку.
 • Рекомендую до прочитання: Яндекс.Розширені сніппети

  Обмовлюся, що для відвертого ГС це не допоможе (йому вже нічого не допоможе), а от для нормального сайту варто почекати два-три місяці, і фільтр знято.

  Якщо цього не відбувається, тоді робіть бекап сайту, зносити його (тимчасово), ставте на його місце нормальний сайт з гарним дизайном і унікальним контентом (можна трохи) і знову пишемо в підтримку. 80% того, що після цього з домену будуть зняті всі санкції, і з ним можна робити все, що завгодно.

  TEXT.RU - 100.00%