Amd почала знижувати ціни на процесори на тлі релізу intel alder lake-ryzen 7 5800x $150

11

Десятиліттями ми чуємо від фінансистів і політиків, що капіталістичний лад найправильніший, а ринкова економіка – це найкраще, що тільки могла придумати людина. Припустимо, на ринку надлишок газу – ціни падають. Покупцям не потрібно так багато газу, адже зима видалася тепла-ціни падають. Ось тільки в реальності все зовсім інакше, адже найчастіше на глобальних ринках ціни формуються не за формулою попит/пропозиція, а на основі політичних рішень і фінансових ігор сильних світу цього. Приблизно така ж ситуація і з напівпровідниками. Всі поставки цілком контролюють кілька компаній, які не гребують піднімати відпускну вартість тільки тому, що квартальний прибуток виявився меншим, ніж хочуть інвестори. Мало того, навіть якщо є можливість наростити виробничі потужності, ніхто цього робити не збирається, адже через пару років попит може знизитися, а вкладення не окупляться. В результаті ми маємо гострий дефіцит напівпровідникових компонентів, а tsmc хлюпається в грошових потоках, вирішуючи долі всього світу.

Насправді тема занадто складна, щоб вмістити її в рамки невеликого матеріалу, тому перейдемо до основного інфоповоду. Справа в тому, що процесори intel 12-го покоління виявилися швидше своїх конкурентів виробництва amd, пропонуючи кращу швидкість за менші гроші. Наприклад, core i5 – 12600k на старті коштує 320 доларів, в той час як його прямий конкурент ryzen 7 5800x оцінюється в 450 вічнозелених. Точно така ж ситуація і флагманами. Так, за ryzen 9 5950x потрібно було платити 750-800 доларів, ну а новий 16-ядерний core i9-12900k коштує менше 600. Експерти вважали, що amd не захоче вплутуватися в цінову війну, залишивши ринок на кілька місяців в руках intel, а до початку 2022 року випустить більш швидкісну серію, швидко виводячи поточне покоління з продажу.

Як виявилося, ліза су не планує здаватися без бою. Повідомляється, що в сша процесори ryzen 5000-ї серії почали дешевшати. Результат можна подивитися на скріншотах вище і нижче. Найбільше впав у ціні 8-ядерний ryzen 7 5800x, який подешевшав на 150 доларів. 50 доларів скинув ryzen 9 5900x і сотню ryzen 9 5950x. Подібні новини не можуть не радувати потенційних покупців, які розуміють вигоду від покупки недорогої пам’яті ddr4, відсутності необхідності в материнській платі за 400 доларів, що в результаті робить alder lake не таким вдалим пропозицією, як здається.

Відзначимо, що незабаром на прилавки потрапить серія zen 3d, яка зможе повернути статус-кво для amd. Ну а поки ми бачимо невелике зниження цін, яке не може вважатися ціновою війною, оскільки червоні просто привели цінники у відповідність з пропозиціями конкурента. Інсайдери пишуть, що поки знижки помітні виключно в американських магазинах, а ось в європі і росії поки тихо.