Amd попереджає про” зниження продуктивності ” процесорів ryzen в windows 11

92

Якщо ви використовуєте windows 11 на процесорі amd ryzen, приготуйтеся до невеликого зниження продуктивності. Amd заявляє, що виявила загадкову проблему в роботі своїх процесорів, яка може викликати “зниження продуктивності в деяких додатках” в windows 11.

У документі підтримки виробника мікросхем зазначено, що порушені всі процесори amd, офіційно сумісні з windows 11. Для споживачів ці процесори починаються з серії ryzen 2000 2018 року.

Одна з виявлених проблем може призвести до того, що кеш l3 в процесорах amd потенційно збільшить затримку в три рази. Таким чином, уповільнення роботи кешу процесора l3 може привести до скорочення часу доступу для певних додатків. “очікуваний вплив продуктивності на 3-5% у постраждалих додатках”, – написала amd в документі підтримки. “в іграх, зазвичай використовуваних для кіберспорту, можливі відхилення в 10-15%”.

Друга проблема стосується системи чіпів “uefi cppc2″, яка може взаємодіяти з операційною системою в тих випадках, коли ядра процесора найкраще здатні забезпечити високу швидкість прискорення для даного завдання програмування. З якоїсь причини uefi cppc2 не завжди “переважно планує потоки на найшвидшому ядрі процесора” під час роботи під керуванням windows 11, говорить amd. В результаті проблема може призвести до зниження продуктивності, особливо для однопоточних програм.

“програми, чутливі до продуктивності одного або декількох потоків центрального процесора, можуть демонструвати знижену продуктивність”, – додали в компанії. “вплив на продуктивність може бути більш помітним у>8-ядерних процесорах з tdp вище 65 вт”.

Ймовірно, краще почекати з установкою windows 11, поки помилки не будуть усунені. На щастя, amd і microsoft готують виправлення для обох проблем, які повинні з’явитися пізніше цього місяця.