Американська компанія radiant планує замінити дизельні генератори портативним ядерним реактором

26

Каліфорнійська компанія radiant отримала фінансування на розробку компактного, портативного, і відносно недорогого ядерного реактора потужністю один мегават. Мікро-реактор буде поміщатися в звичайний вантажний контейнер, забезпечувати енергією близько 1 000 будинків і використовувати гелієвий теплоносій замість води.

Компанія radiant, була заснована колишніми інженерами компанії spacex, які прийшли до висновку, що джерела енергії були більш ефективними якби, знаходилися в безпосередній близькості від своїх споживачів. Для продовження своїх розробок компанії вдалося залучити 1,2 мільйонів доларів від приватних інвесторів. Дані реактори спеціально розроблялися таким чином, що бути компактними, мобільними, ефективними, здатними до швидкого і легкого розгортання, де б цього не було потрібно, будь то райони стихійних лих або віддалені населені пункти.

Іншим ключовим ринком збуту є збройні сили різних країн світу. Наприклад кілька таких реакторів змогли б забезпечити енергією величезну військову базу у віддаленому районі протягом чотирьох-восьми років. Перш, ніж вони витратять своє паливо. Це дозволить позбутися не тільки від шкідливих викидів нинішніх дизельних генераторів, але і від необхідності постійно доставляти вантажівки з паливом для цих цілей.

Хоча бензовози все одно будуть існувати-аж до того моменту, коли військові повністю відмовляться від дизельного палива на всіх своїх транспортних засобах, – але це вже буде відбуватися набагато рідше, що значно знизить обсяги шкідливих викидів і ризики для людей і живої природи.

Компанія radiant стверджує, що її паливо “не руйнується і витримує більш високі температури в порівнянні з традиційним ядерним паливом”. Використання гелію в якості теплоносія “значно знижує ризики корозії, закипання і забруднення”. Представники компанії заявили, що отримали всі необхідні патенти на розроблені ними ідеї щодо дозаправки реакторів та ефективного відведення тепла від активної зони реактора.

Таким чином компанія radiant приєднується до числа компаній, що працюють над компактними ядерними реакторами і особливо зосередженими на портативних пристроях, до яких відносяться наприклад портативні реактори встановлюються на плавучих баржах, які вже пропонуються для масового виробництва компанією seaborg. Звичайно, пройде чимало часу, перш ніж ми побачимо такий мікро-реактор в робочому стані, але чиста, недорога і ефективна альтернатива дизельним генераторам була б дуже до речі.