Apple не поверне fortnite в app store без нового суду. Epic games в шоці

24

Культова гра fortnite, яку видалили з app store за самовільний прийом платежів в обхід офіційної системи оплати, швидше за все не повернеться в магазин додатків. Apple відмовила студії epic games в повторному розміщенні її дітища у себе в каталозі, поки зробити це її не зобов’яже суд. Незважаючи на те що в купертіно самі пропонували повернути fortnite в app store, якщо розробники гри погодяться слідувати вимогам публікації, на практиці все вийшло з точністю до навпаки.

Fortnite не повернеться в app store без рішення суду

Про те, що fortnite не повернеться в app store , у себе в твіттері повідомив генеральний директор epic games тім суїні. Він написав, що apple всіх обдурила. Всупереч обіцянці, компанія не дала “епікам” навіть шансу почати все з чистого аркуша і внесла аккаунт розробника fortnite в чорний список.

Epic захотіла повернути fortnite в app store, але apple відмовила

У купертіно написали лист, адресований epic games, в якому прямо заявили, що не дозволять публікацію fortnite у себе в каталозі добровільно. Тому єдиний спосіб для студії-розробника-звернутися до суду і отримати відповідне рішення, що зобов’язує apple виконати вимогу.

Чи повернеться fortnite в app store

Тепер завантажити fortnite на ios можна буде тільки, якщо ви скачували гру до видалення, і вона збереглася в історії завантажень

Apple, діючи в своїх інтересах, скористалася своїм правом не відновлювати обліковий запис розробника epic games. Крім того, компанія не буде розглядати всі подальші запити про відновлення fortnite, поки не буде винесено відповідне рішення суду, що не підлягає оскарженню, — написали в apple.

Apple повела себе вкрай жорстко, але при цьому не вийшла за межі правового поля, спрацювавши максимально чітко, буквально за комами:

  • по-перше, рішення суду першої інстанції, в якій epic games судилася з apple, не передбачає обов’язкового повернення fortnite в app store.
  • по-друге, суддя залишила на власний розсуд apple повторне розміщення fortnite у себе в магазині додатків.
  • по-третє, правилами app store передбачено перманентне блокування облікових записів розробників, які ці самі правила в минулому порушили.

Загалом, в купертіно працюють святі люди, до яких в даній ситуації не може бути ні найменших претензій. Крім судових. А саме їх apple і чекає. Інша справа, що рішення суду, що зобов’язує компанію повернути fortnite в app store, може надійти ще ой як нескоро.

Враховуючи, що ситуація вимагає нового судового розгляду, яке потім може бути оскаржене мінімум два рази, висока ймовірність, що epic games знадобиться кілька років, щоб відстояти свою правоту. Причому без гарантованої результативності.

Суд epic games проти apple

Особливо шкода тіма суїні, главу epic games, який явно не очікував такого результату

На тлі події дуже цікаво подивитися на тіма суїні, главу epic games, який, очевидно, підростеряв колишній запал і тепер поводиться подібно побитої собаці. Він розуміє, що у його студії може піти до п’яти років на ходіння по всіх судових інстанціях, а тому те, що він написав, цілком можна розглядати, як слова відчаю.

Apple брехала. Вона витратила цілий рік, стверджуючи суду, пресі та всьому світу, що вона з радістю поверне fortnite в app store, якщо ми погодимося грати за їхніми правилами, як і всі інші. Epic погодилася, але apple знову продемонструвала найгірші прояви своєї монопольної влади над мільярдами користувачів, — написав суїні у себе в твіттері.

Очевидно, що суїні і його команда ніяк не розраховували на такий поворот подій. Взагалі. Ніяк. “епіки” були впевнені, що суд визнає apple монополією, а, якщо не визнає, то принаймні дозволить fortnite повернутися в app store. Але суд, по суті, зайняв сторону apple, визнавши дії epic games незаконними і зобов’язавши її виплатити штраф за порушення правил публікації.

Вважаю, що конфлікт вже можна вважати вичерпаним, тому що на найближчі кілька років про нього можна забути. До тих пір, поки epic games не припинить свої “ходіння по муках”, ми точно не побачимо fortnite в app store. Apple буде гнути свою лінію до кінця, діючи за принципом»око за око”. Або, як говорили у нас у дворі: як ти мені, так і я тобі.