Apple видалила з app store клавіатуру flicktype для apple watch, а потім випустила її клон

105

Вчора apple провела захід, присвячений анонсу нових продуктів. В ході презентації apple watch було згадано про нову повноцінну програмну клавіатуру для розумних годин. Цікаво, що минулого місяця практично ідентична клавіатура під назвою flicktype була видалена з app store.

Коста елефтеріу (kosta eleftheriou), розробник flicktype, повідомив, що apple почала відхиляти оновлення для програми, заявляючи, що вони вимагають повний доступ до системи. Елефтеріу оскаржив цей факт, заявивши що додаток працює без дозволів. Деякий час в app store його клавіатура для apple watch залишалася, але потім каліфорнійський техногігант видалив її з магазину додатків, сказавши, що на розумних годиннику не можна використовувати клавіатуру.

Тепер apple оголосила про власну майже ідентичну клавіатуру для смарт-годин, через сім років після того, як apple watch першого покоління був випущений. Елефтеріу вважає, що тут немає ніякого збігу, і apple просто вкрала ідею його продукту. Розробник вже подав до суду на компанію.

У минулому apple неодноразово використовувала ідеї сторонніх розробників для створення власних продуктів. У нинішніх умовах, коли розробники не кращим чином налаштовані по відношенню до техногігантів, така поведінка apple може спричинити за собою для компанії неприємні наслідки. Оскільки вона базується в каліфорнії, її дії можуть бути кваліфіковані як пряме порушення закону штату про недобросовісну конкуренцію.

Нагадаємо, минулого тижня суд виніс рішення у справі epic games проти apple, заборонивши «яблучної» компанії вимагати від розробників використовувати тільки платіжну систему app store.