Австралійське видавництво звинуватило facebook у недотриманні закону, що зобов’язує платити змі за новини

22

Невелике австралійське наукове видавництво the conversation закликало уряд і регулюючі органи забезпечити дотримання закону, що зобов’язує компанію facebook платити змі за новини, які вона публікує на своїй платформі. Петиція відображає невдоволення відразу декількох дрібних видавництв, яким так і не вдалося укласти угоду з гігантом соціальних мереж, в рамках якого вони могли б отримувати відрахування за свій контент.

Зображення: dado ruvic / reuters

Нагадаємо, з березня цього року в австралії набув чинності закон, що зобов’язує facebook і google домовлятися з місцевими видавцями та змі щодо виплати відрахувань за контент, який інтернет-гіганти використовують на своїх платформах, у тому числі в соцмережі facebook і пошуковику google. Якщо компанії самі не в змозі домовитися, то це може взяти на себе місцевий уряд. Великі медіакомпанії, такі як news corp. І australian broadcasting corp. Досягли домовленостей з американськими it-гігантами. Однак невеликим незалежним видавництвам, як стверджується, було відмовлено в укладанні домовленостей.

«до the conversation не можна ставитися інакше, ніж до інших змі. Ми не хочемо відпускати facebook з гачка», — заявив головний редактор видавництва міша кетчелл (misha ketchell), який також закликав читачів підписати відповідну петицію, з якою він має намір звернутися до місцевого парламенту. Представники австралійської влади висловили стурбованість поведінкою facebook. Представники гіганта соціальних мереж поки утримуються від коментарів з даного питання.