Aws витратила на дата-центри $35 млрд в одній тільки північній вірджинії

19

За минулі 10 років хмарний провайдер aws витратила $35 млрд на будівництво інфраструктури на півночі штату вірджинія (сша). Будівництво такого масштабу мало важливий вплив на регіональну економіку. Зазвичай гіперкейлери не діляться детальними відомостями про свої витрати на цод, але в даному випадку мова йде про звіт, який покликаний показати, як співпраця місцевих органів влади та індустрії дата-центрів може позитивно впливати на можливості розвитку регіону.

Сьогодні amazon належить до числа техногігантів, здатних грати провідні ролі при створенні хмарних систем. На північному сході штату зараз знаходиться більше 50 дата-центрів, що формують найбільший у світі хмарний простір. При цьому кластер в північній вірджинії-це тільки частина інфраструктури aws, що включає шість хмарних регіонів на території сша і 25 по всьому світу. Однак саме регіон us-east історично є найбільш важливим і великим для aws, оскільки тут розгорнуто відразу шість зон доступності (az).

Провайдери хмарних сервісів зіграли важливу роль для розвитку фінансових систем усього світу в період пандемії. У той же час і заробіток aws в 2020 році склав $45 млрд — більше, ніж у багатьох підрозділів amazon, пов’язаних з торгівлею. Діяльність amazon в штаті дозволяє акцентувати увагу на двох фактах-за даними компанії, створення хмарних кластерів несе великі переваги для локальних економік, але разом з тим вимагає фінансування в обсягах, доступних лише небагатьом компаніям.

Datacenterfrontier.com

Розширення проекту amazon в північній вірджинії зажадало закупівлі місцевих земель, будівництва більшого числа дата-центрів-це дозволяє з запасом забезпечити корпоративний попит на хмарні рішення. Прямим наслідком стає поява робочих місць серед місцевих жителів і зростання витрат на місцях на обслуговування інфраструктури, забезпечення безпеки, а також зростання надходжень податків до місцевих бюджетів:

  • у 2020 році aws заплатила понад $ 220 млн податків на власність за дата-центри, розташовані в декількох округах північної вірджинії. На частку компанії припадає близько 20% всіх податкових відрахувань на власність, отриманих цими округами в 2020 фіскальному році. Щоправда, слід враховувати й те, що округи історично надавали податкові пільги;
  • у 2020 році інвестиції aws в будівництво тут нових потужностей і розширення і підтримку колишніх дозволили зберегти тисяч штатних робочих місць і ще більше в пов’язаних галузях;
  • до 2023 року amazon планує побудувати у вірджинії 15 нових «зелених» сонячних ферм загальною потужністю 1,43 гвт.

Інвестиції обсягом $35 млрд у вірджинії — наймасштабніші для одного штату. Такі великі витрати відповідають масштабним потребам у витратах, необхідних для створення відповідної інфраструктури — конкуруючі компанії на кшталт google, microsoft і facebook зазвичай витрачають на будівництво кожного хмарного кампуса від $600 млн до $4 млрд.тим не менш, останнім часом капітальні вкладення всієї індустрії виросли майже на третину.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.