Біткоіни може стати законним платіжним засобом в панамі

62

Панамський парламентарій габріель сільва (gabriel silva) представив законопроект, який передбачає зробити криптовалюта офіційним платіжним засобом в країні. Ініціатива пішла за тим, як аналогічний закон вступив в дію в сальвадорі.

Джерело: cnet.com

Документ отримав назву «закон про криптовалюти: забезпечення сумісності панами з цифровою економікою, блокчейном, криптоактивами та інтернетом”, пан сільва розповів про нього в» твіттері ” напередодні. Законопроект спрямований на»юридичну, регуляторну та фінансову впевненість у використанні, зберіганні та розміщенні цифрових цінностей і криптоактивів в республіці панама”. Парламентарій переконаний, що подібний захід дозволить створити нові робочі місця, приверне інвестиції і сприятиме більшій прозорості урядових відомств.

У законопроекті йдеться про заохочення використання криптовалют та інших цифрових активів державою — аналогічно тому, як це реалізовано в сальвадорі. Крім того, підкреслюється необхідність використання урядом технологій блокчейна для ідентифікації та забезпечення прозорості діяльності. Варто відзначити, що в рамках всесвітнього економічного форуму досліджувався потенціал технології блокчейна з метою протидії корупції. Однак розгортання подібних рішень на державному рівні стало б безпрецедентним кроком і було б ознаменовано широким спектром наслідків.

Впровадження біткоіни в сальвадорі було пов’язане з низкою труднощів. Серед населення дана ініціатива знайшла не так багато прихильників-громадяни висловили впевненість, що виграє від цього не народ в цілому, а тільки обмежена група осіб.саме з сальвадорською ініціативою експерти пов’язали наступне незабаром обвалення курсу біткоіни. Проте, прийняття подібного закону в панамі створить ще один важливий прецедент для інших країн і допоможе їм визначитися з прийняттям відповідних рішень.