Блоги WordPress

586

Як створити блог на WordPress

Зміст сайту (контент) завжди було “королем просування”, коли мова йшла про збільшення рейтингу сайту. З виходом алгоритмів Panda Google Penguin, оновлення протягом останніх 2 років, унікальний контент на сайті став ще більш важливим.

Створення блогу , або як частина вашого поточного сайту, або, як самостійний блог WordPress, є відмінним способом регулярного оновлення контенту на сайті. Для створення блогів існують різні системи управління контентом (CMS), але в цій статті я хочу зупинитися на блогах WordPress. Використання WordPress є одночасно зручним як у наповненні і управлінні блоґу, так і в плані SEO просування блогу, навіть для початківців. Якщо створення блогу на WordPress ваша мета, але ви ще не до кінця знаєте, з чого почати, то читайте далі.

Перше, з чого треба почати, це реєстрація домену для свого блогу WordPress

Спочатку вам потрібно придбати домен і хостинг. Для вибору доступного доменного імені я зазвичай використовую ActiveCloud (відкриється в новому вікні). При створенні доменного імені пам’ятайте, ім’я домену має відображати суть вашого сайту, включати в себе основне ключове слово або два, бути легко запам’ятовується для користувачів. Мені мій домен дістався в подарунок, тому він без ключевіков.

Якщо у вас вже є домен, то вам потрібно десь розмістити свій сайт. Існує безліч безкоштовних хостингів для публікації в блогів WordPress, але, як відомо, безкоштовного сиру не буває. З допомогою безкоштовних сервісів ви не маєте повного контролю блогу WordPress, особливо, коли мова заходить про налаштування вашого блогу. Я рекомендую купувати платний хостинг, який пропонує вам 100% контроль над блогом WordPress. Як правильно вибирати хостинг (відкриється в новому вікні). Після всього цього, вам залишиться залити на хостинг сам WordPress і приступити до наступного кроку – налаштування блогу WordPress.

Рекомендую до прочитання: Google Analytics

Індивідуальна настройка блогу WordPress

Одна з перших речей, які я завжди роблю це змінюю тему. Існує маса різноманітних WordPress тим, з яких вибрати собі щось до смаку не представляє великої проблеми. Єдине, що існують різні, хороші творці цих тем, які ховають в них шкідливі коди. Тому рекомендую користуватися вбудованим в WordPress пошуком за темами. Завантаження і установка тим зі сторонніх ресурсів на ваш страх та ризик. Багато тем є безкоштовними, але є й ті, використання яких буде коштувати вам щорічну плату. В індивідуальну настройку блогу WordPress може входити завантаження логотипу або зображення, зміни колірної гами, додавання бічних панелей, віджетів, слайдерів, галерей. Для спрощення роботи з блогом WordPress і додавання до нього різних корисних функцій використовуються спеціальні плагіни.

Плагіни для WordPress

Як тільки закінчите з зовнішнім виглядом блогу WordPress, наступним кроком буде встановлення плагінів. Простіше кажучи, плагіни – це компоненти, які додають специфічні функції і здібності вашого блогу. Існують буквально сотні плагінів на вибір, і всі вони можуть бути встановлені і використані в вашому блозі WordPress. Пошук потрібних плагінів і їх встановлення здійснюється через адміністративну панель блогу.

Административная панель WordPress
Як я вже говорив, існує безліч плагінів WordPress, практично всі вони безкоштовні. Щоб допомогти вам у виборі, ви можете зробити пошук по “кращі плагіни WordPress” і отримати уявлення про загальний виборі серед любителів WordPress. Деякі плагіни я описував в цій статті. Мій власний перелік основних плагінів для блогів WordPress включає в себе наступне:

 • FD Feedburner Plugin
 • RusToLat
 • Google +1 Button
 • WP Sitemap
 • Google XML Sitemaps
 • Google Analytics для WordPress
 • Link Love плагін для WordPress
 • Twitter Facebook Social Share
 • WordPress SEO by Yoast
 • Really Simple CAPTCHA
 • GD Star Rating

(Дізнатися детальніше про будь-якому з плагінів і встановити його ви зможете, вказавши його ім’я у вікні Пошуку плагінів” в Адміністративній панелі блогу WordPress)

Рекомендую до прочитання: 10 порад по оптимізації блога

Тепер за роботу!

Блог WordPress не тільки для звичайних блогерів. Великі і малі, а також фізичні особи використовують WordPress блоги, щоб додати цінний і унікальний контент на свої сайти. Не забувайте включати коментування до вашим записам і статей в блозі, адже коментарі – це свого роду унікальний контент. Так само, для залучення відвідувачів, рекомендую зробити свій блог Dofollow. Більшу частину своїх знань по роботі з WordPress ви будете отримувати в процесі його використання.