Чорне SEO: як вбити сайт і потрапити під санкції

468

Просувати сайт можна по-різному, але всі методи безпечні? У цій статті ви дізнаєтеся, за які заслуги пошуковики можуть покарати ваш сайт і які методи просування ні в якому разі не потрібно використовувати.

Кожен власник сайту хоче, щоб його ресурс як можна швидше потрапив на першу сторінку пошукової видачі. І деякі навіть готові йти на все заради бажаного і застосовувати чорні методи просування. Але позитивного результату від цього не чекайте: рано чи пізно сайт потрапить під санкції Яндекса і Google.

До чорного SEO відносяться всі способи, які хоч якось впливають на пошукову видачу. Звичайно, якщо ви все ж вирішите випробувати заборонені методи просування, то ефект ви, можливо, і отримаєте. Тільки питання в іншому: коли вас спіймають і покарають пошуковики?

Давайте розглянемо, які методи просування відносяться до заборонених.

Черные методы продвижения сайтов

Накрутка поведінкових факторів

Поведінка відвідувачів впливає на ранжирування сайту в пошуковій видачі, тому важливо враховувати, скільки часу клієнт перебувати на ресурсі, що дивиться і які сторінки відвідує. Щоб мати гарні показники, деякі оптимізатори вдаються до накрутці поведінкових факторів і використовують спеціалізовані сервіси.

Можна зустріти два види накрутки:

  • реальні користувачі – ходять по сайту по заданому вами алгоритму;
  • автоматична – на сайт заходять боти і виконують інструкції;

Чим загрожує: сайт вилітає з пошукової видачі. Санкції накладаються на термін від півроку і більше. Вихід з-під санкцій тільки автоматичний.

Велика кількість покупних посилань

Покупные ссылки

У даний момент Яндекс дуже ревно ставиться до купівлі посилань. Сайти, які закуповували seo-посилання у великих розмірах потрапляють під алгоритм Мінусинськ.

Чим загрожує: по більшості запитів ваш сайт просяде в пошуковій видачі, як наслідок, у вас знизиться трафік.

Рекомендую до прочитання: Правильне просування в Яндексі

Посилення посилань

Може здійснюватися як автоматично, так і в ручну. Наприклад, у вас є посилання, щоб посилити її, ви накручуєте переходи по ній.

Чим загрожує: для пошукачів такі дії розцінюються як накрутка, в результаті ваш сайт потрапить під санкції.

Невидимий текст

Деякі власники сайтів використовують прихований текст, щоб додатково оптимізувати сайт. Текст намагаються максимально наситити ключовими словами. Він залишається непоміченим для користувачів, але індексується пошуковими системами.

Чим загрожує: якщо зловлять, то ваш сайт вилетить з індексу.

Приховані посилання

Такі посилання можуть перебувати в шаблоні системи управління, та власник сайту може навіть про це не знати. А як всім відомо, пошуковикам не подобається багато вихідних посилань на нетематические ресурси.

Чим загрожує: санкції з боку Яндекса і Google і, можливо, випадання з індексу.

Афіліат

За допомогою подібних сайтів просуваються в одному місті чи регіоні, намагаються зайняти видачу тільки своїми послугами. Щоб хоч якось обдурити пошукові системи, створюють різний дизайн, контент, контакти і т. д. Звичайно, це може спрацювати, але одна скарга на вас, і Яндекс вручну перевірить схожі сайти, а якщо виявить аффилиаты, то обов’язково покарає.

Чим загрожує: афіліат, зрозуміло, піде з видачі, а ви втратите велику суму. Крім цього, позиції вашого сайту впадуть.

Переоптімізація сайту

Оптимізовані тексти – це добре, але треба знати, коли зупинитися. Якщо ви використовуєте занадто багато ключових слів, то Яндекс може це розцінити як спробу вплинути на видачу.

Чим загрожує: від Яндекса ви отримаєте за це АГС, а від Google – Панду.

Крадений контент

Розмістити у себе на сайті крадені тексти легко і просто, але за це вас буде чекати покарання. Звичайно, є і такий варіант: ви впевнені, що у вас на сайті унікальний контент, а Яндекс з цим категорично не згоден. Щоб перевірити унікальність тексту, використовуйте сервіс text.ru.

Рекомендую до прочитання: Цільовий запит

Чим загрожує: ваш сайт потрапить під АГС Яндекса і Панду Google.

Накрутка підказок

Якщо хочете привернути зайву увагу Яндекса і Google, то цей варіант для вас. Накрутка підказок працює дуже просто, багато користувачі вводять в рядок пошуку однаковий запит і пошуковики думають, що дуже популярний запит. Можливо, результати цих дій, але ніхто не відміняв покарання.

Чим загрожує: песимізація сайту пошуковими системами

Дорвеї

Досить старий метод, але тим не менш деякі продовжують його юзати, а потім отримують від пошукових машин санкції. Дорвеї використовують для того, щоб перенаправляти відвідувачів з допомогою редіректу на просувний ресурс. Як правило, сам дорвей не має ніякої цінної інформації.

Чим загрожує: Яндекс напише вам ось таке “лист щастя””.

Письмо от Яндекса

Замість висновку:

Як ви самі могли переконатися, використання чорного SEO загрожує пессимізації і навіть випаданням сайту з індексу. Якщо ви все ж застосовували такі способи просування, то вийти з-під санкцій буде важко, а створення нового сайту влетить вам у копієчку. Рекомендуємо підходити до просування комплексно: оптимізувати сайт, працювати над контентом, покращувати юзабіліті. І використовувати при цьому тільки білі методи.