Чорний список (blacklist) замовника

529

ЧС – чорний список (blacklist) замовника. Тут, на відміну від БС, не цукор. Місце, куди копірайтери потрапляють за гріхи. Ніколи, вдумайтеся в це слово, автор ніколи не зможе взяти роботу вебмастера, вручив йому чорну мітку. Злякалися? Ні? І правильно, не все так страшно.

НС – це робочий інструмент замовників. Вони їм можуть розмахувати направо і наліво, закидаючи туди авторів за будь-які, іноді уявні провини. “Очепятка” – в НС, стиль не сподобався – туди ж. Буває, звичайно, що і за справу. Деякі автори чотири помилки в слові “ще” роблять і ще дивуються – чого це вебмастер несправедливо повівся, додавши їх в ігноровані виконавці…

Позбутися можливості брати замовлення можна за зрив термінів здачі статті, невиконання яких-небудь пунктів ТЗ – автору не потрібно думати, що вони незначні.

Справедливо вас занесли у НС чи ні – не знає ніхто. І, якщо ви людина розумна, то ніхто і ніколи не дізнається. Тому що безглуздо з’ясовувати відношення з клієнтом. Не зійшлися характерами – сенс продовжувати співпрацю? Ніколи не влаштовуйте дитсадок з уявним пошуком істини. Є категорія замовників, яким ви не сподобаєтеся при будь-яких “розкладах”, я таких намагаюся обчислювати ще на стадії “знайомства” і, якщо виходить, то припиняю будь-які стосунки з ними, як кажуть, нервові клітини не відновлюються.

Важко, звичайно, вважати серйозним бізнесом справу, з якого отримуєш 200 баксів в місяць. Але ніхто не заважає вам піднятися до професійного рівня, на якому заробітки починаються від 1000 доларів. Є цінники і 200, і 300, і 500 рублів за килознак тексту. Думаєте, ці люди починали не з десятки за статтю? Помиляєтеся – шлях у всіх був один. І майже всі також потрапляли в чорні списки замовників.

Рекомендую до прочитання: Як зробити портфоліо копірайтера

Не забивайте голову дурним питанням: “чому я в НС”. Працюйте, удосконалюйтеся, творіть. Удачі вам!

TEXT.RU - 100.00%