Чищення та оптимізація коду HTML

538

Основні методи чистки коду HTML

Всім привіт! У цій статті поговоримо про такий статті оптимізації сайтів, як валідація, ну або на простому мовою, чистка HTML-коду сторінок сайту.

Валідність – це приведення коду сторінок сайту до певним стандартам якості, свого роду, набору вимог до коду сторінки.

Так як при створенні сайтів, в більшості випадків, ми вдаємося до використання різних редакторів, виникає багато різних, здебільшого непотрібних параметрів в коді сторінки. Звичайно ж, на внутрішню оптимізацію сайту чистка коду майже ніякого впливу не має, але вона незамінна для додання сторінках сайту «зручного для читання» виду для пошукових ботів, ну і природно, вона найкращим чином впливає на швидкість роботи сайту та завантаження сторінок. А швидкість, в свою чергу, є одним з «поведінкових факторів», на які, останнім часом, стали звертати пильну увагу пошукові системи. Чим повільніше завантажується ваш сайт, тим менше ймовірність того, що на ньому затримається користувач, відповідно «поведінковий фактор» гірше.

Ні для кого не секрет, що пошукові боти бачать сайт по-іншому, ніж звичайний користувач. Роботам пошукових систем не видно різні візуальні шедеври на сторінках сайтів. Вони бачать лише набір символів HTML код. Порядок проходження по коду, зверху – вниз. Виходячи з цього, все, що знаходиться вище на сайті, вважається найбільш важливим. Як раз на цьому самому верху сайту і розташовується купа різного «кодового мотлоху», що затримує роботів і тим самим, перешкоджає просуванню сайту в ТОП. Щоб уникнути цього, існує маса рекомендованих дій.

Ось основні рекомендації з чищення та оптимізації HTML коду сайту:

1. Мета-теги Keywords, Description і Title сторінки
Це основні мета-теги сторінки. Вони повинні знаходитися безпосередньо під тегом , але, на жаль, використання безкоштовних CMS призводить до появи там всього, чого завгодно, тільки не те, що нам потрібно. По можливості, максимально вичищаємо.

Рекомендую до прочитання: Розкрутка сайтів з розумом

2. Текст і картинки на сторінці розміщуйте як можна вище
З позиції пошукових ботів, при індексуванні сторінок сайту, особливої різниці між блокової і табличної версткою не існує. Виходячи з цього, блок містить текст вашої сторінки, може перебувати внизу коду, а візуально буде видно на початку сторінки. Ми можемо (не на всіх CMS), без зміни «дизайну» сторінки перенести шматок коду з текстом, з позиції, наприклад, біля футера прямо під . Цим нехитрим дією можна домогтися підвищення лояльності пошукових роботів до вашого сайту.

3. Підключення Java і CSS за допомогою зовнішніх файлів
Це є основним правилом в рекомендаціях по чищенню коду сторінок. Якщо це правило не дотримуватися, то основну частину HTML код вашої сторінки будуть займати java-скрипти і css-стилі, що значною мірою сповільнить проходження робота. Відповідно, що б прискорити час завантаження сторінок сайту, ми і створюємо окремі файли (.js і .css). в які ховаємо скрипти і стилі.

4. Прибираємо з індексації непотрібне вміст
В коді сторінок сайту існує ряд елементів, які, з якихось причин, видалити не можна, але вони абсолютно ні на що не впливають при ранжуванні сайту, наприклад рядок пошуку, панель авторизації на сайті, різні голосування та опитування. Закриваються такі речі тегом . Пошукові боти такий код бачать і читають, але не індексують, що благотворно впливає на ранжирування сайту.

Чищення та оптимізація HTML-коду сторінок сайту призводить до більш швидкої роботи, а звідси підвищення релевантності сайту, поліпшення ранжирування і, врешті-решт, хоч і не великого, але підвищення трафіку відвідувань, а це, дуже не погано з точки зору відсутності грошових вкладень.