Ціни на вітчизняний софт виросли на 20 %, незважаючи на податковий маневр уряду

72

Цього року ціни на вітчизняне пз виросли на 20 %, незважаючи введення з 1 січня заходів податкового маневру, повідомив «коммерсантъ» з посиланням на опитування великих іт-компаній. У рамках податкового маневру податок на прибуток знизився з 20% до 3 %, страхові внески — з 14% до 7, 6%. У організацій, включених до реєстру вітчизняного пз, збереглася можливість обнулення пдв.

Джерело фото: roman samborskyi / shutterstock

Іт-директор navicon микола якушев вважає, що таке зростання вартості вітчизняного пз, зазвичай не перевищує 10% в рік, пов’язаний з тим, що російський ринок слідує за світовим, де ціни виросли на 20 %. Інші опитані “комерсантом” компанії пояснили зростання цін на софт збільшенням зарплат програмістів.

Виконавчий директор “рексофт” євген мінєєв вважає, що без податкового маневру зростання цін було б ще сильніше. З ним згоден виконавчий директор artezio павло адилін, який зазначив, що податковий маневр допоміг індустрії зберегти темпи зростання і розвитку. Комерційний директор “нових хмарних технологій «(нот, розробник» мойофіс”) олена непочатова підкреслила, що витрати на фонд оплати праці — найбільша стаття витрат будь-якої софтверної компанії, додавши, що багато в чому саме маневр нот допоміг утримати в цьому році вартість продуктів на колишньому рівні.

Ціни на продукти регулює більшою мірою ринок, ніж структура витрат у собівартості, вважають виконавчий директор “акроніс інфозахист «олена бочерова і директор з розвитку» інформзахисту” іван мелехін.

Через конкуренцію компанії визначають вартість продуктів таким чином, щоб вона була доступна клієнтам, говорить комерційний директор «коду безпеки» федір дбар. Зазвичай дорожчають не старі версії продуктів, а нові релізи, які несуть велику цінність, зазначив гендиректор ngr softlab дмитро пудов.

У першому півріччі зарплати it-фахівців в росії виросли в середньому на 6,2 %, повідомив в липні «коммерсантъ». У зв’язку з масовим переходом компаній на віддалений режим роботи попит на іт-фахівців розширився, в тому числі серед зарубіжних організацій, розповів директор компанії “аванпост” андрій конусов. А директор з розвитку бізнесу департаменту інноваційних проектів компанії softline євген лісніков зазначив, що тренд на імпортозаміщення підігрів попит на розробників всередині країни.

Ще однією причиною зростання цін гендиректор corpsoft24 костянтин рензяєв назвав високу інфляцію — розробники і it-консультанти відреагували на неї, не бажаючи погіршувати життєві умови.