Цифрове фото собаки породи сіба-іну з криптовалюти догікоін продали за 47 400 000 доларів

69

Цифрова революція вже наступає нам на п’яти. Схоже, світ не просто збожеволів, але і вже знаходиться в точці неповернення. Люди купують віртуальні кросівки за ціною десятків пар найдорожчих і якісних снікерсів, а приміряти їх після цього можна тільки направивши смартфон на свої ноги. Дивно, але примітивна картинка викликає ажіотаж, а покупці готові платити сотні тисяч доларів, щоб отримати її у володіння. Мало того, в реальності цієї картинки взагалі немає, просто набір нуликів і одиниць в правильній послідовності. Особливий інтерес в фанатів криптовалюта викликають nft-токени. Деякі навіть примудряються розбагатіти на цьому тлі, але більшість поки тільки вкладає гроші, сподіваючись на те, що колись куплений ними лот вистрілить.

Ну а деякі просто використовують впала на них можливість. Ви знали, що оригінальна фотографія собаки породи сібу-іну, яка красується на криптовалюта догікоін, належить дівчині на ім’я ацуко сато. Що б там не було, але це саме так. Якийсь час ацуко дивилася на безкоштовне використання її пса спокійно, а недавно вирішила як слід на цьому підзаробити. Влітку вона випустила nft-токен найвідомішої фотографії своєї собаки, після чого продала її з аукціону компанії pleasrdao за 5.5 мільйонів доларів (1696 монет ефіру за курсом на момент продажу). На цьому можна було б дівчину привітати, адже з чиєїсь легкої руки вона раптово стала багатою і знаменитою. Ось тільки, як виявилося, все тільки починається.

Заповзятливі ділки вирішили, що п’ять з половиною мільйонів – це занадто мало за таку цінність, перетворивши фотографію в справжній клондайк. Так, вони розбили токен на 17 мільярдів частин, пропонуючи кожному в інтернеті купити частинку догікоіна. 2 вересня відбувся аукціон, в рамках якого була продана перша частина, що становить 20% від усіх 17 мільярдів частин. Невідомий покупець купив 3.4 мільярда токенів за 47.4 мільйонів доларів. Ще 25% будуть виділені для заохочення учасників спільноти doge, а решта з часом знову потраплять на аукціон.

Представники pleasrdao запевняють, що всі 17 мільярдів частин на даний момент оцінюються в 543 мільйони доларів. Неясно, як вони вважали, адже шляхом множення 47.4 мільйонів на 5 (20%) ми отримуємо трохи іншу суму (237 мільйонів). Очевидно, що навіть це просто неймовірна сума, що впала на хлопців просто з неба, але ж у них в руках залишилося 55% токена, які частинами хтось купить ще дорожче, ніж перші 20%.