Цифрові архіви заграють фарбами: запропонована технологія запису даних з колірним кодуванням

26

Вчені з гарварду запропонували цікавий спосіб створення довготривалих цифрових архівів. Записані особливим чином дані зможуть зберігатися тисячі років і будуть недоступні для віддаленого злому. Вони на багато століть переживуть записи на флеш, cd або жорстких дисках і при цьому не зажадають майже ніякої енергетичної підтримки для зберігання.

Джерело зображення: harvard university

Ідея полягає в тому, що інформація записується за допомогою модифікованого струменевого принтера, який послідовно наносить на підкладку найдрібніші краплі суміші з семи флюоресцирующих барвників. Колірні суміші заданим чином співвідносяться з кодами acsii. Краплі настільки маленькі, що на майданчику зі сторонами 7,2 мм можна записати до 1,5 гбіт інформації. Кожна крапля падає на підкладку з епоксидної смоли і хімічно зв’язується з основою, що гарантує стійкість фарби до навколишнього середовища і тривалий час збереження колірних складових.

В ході випробування технології дослідники закодували перший розділ однієї з найвідоміших наукових робіт англійського вченого майкла фарадея і його зображення. Закодована інформація була прочитана з точністю 99,6 %. У міру вдосконалення технології точність буде збільшена, як і щільність запису. Згодом цифрові архіви зможуть заграти фарбами, як крила метелика. Принаймні, це буде красиво.