Дефіцит електронних компонентів знизить обсяги поставок смартфонів у другому півріччі

52

Пандемії ще не кінець, а весь світ продовжує черпати ложками її наслідки, які торкнулися всі сектори ринку. Серед них і смартфони, поставки яких продовжують «кульгати на обидві ноги» через дефіцит компонентів, що розвивається з минулого року.

Простої, збої в поставках, масове переведення співробітників на віддалений режим роботи – всі ці заходи, вжиті в 2020-му році для протистояння поширенню коронавірусу нового типу, самим негативним чином позначилися на ринку мобільної електроніки. На користь реальності таких тенденцій говорять і цифри, адже якщо два роки тому обсяги поставок смартфонів становили 1,48 млрд. Одиниць, то вже в 2020-му цей показник знизився до 1,33 млрд.

Ринок трохи пожвавився в 2021-му, коли підприємства почали поступово повертатися до звичного графіку роботи, проте про повноцінне його відновлення і повернення до колишніх обсягів поки не може бути й мови. Причина все та ж-утворився дефіцит, але тепер уже в сегменті електронних компонентів, обсяг яких продовжує нарощуватися, але зовсім не в тих масштабах, як хотілося б.

До слова, тягар цих тенденцій відчули на собі не тільки виробники мобільної електроніки, а й автоконцерни, виробники побутової техніки, великі сервери та інші компанії, що працюють в абсолютно різних сферах.

Так, згідно з даними незалежного аналітичного агентства counterpoint technology market research, сьогодні нерідкі ситуації, коли постачальники покривають свої замовлення не більше ніж на 70%, що не може не відображатися на ринку в цілому.

І якщо раніше озвучувалися оптимістичні прогнози про те, що цього року вдасться підвищити обсяги поставок на 9% до 1,41 млрд.одиниць, що відвантажуються, то сьогодні фігурує зовсім інша цифра – 6%.