Для чого потрібен lidar в iphone і ipad pro?

27

У ipad pro 2020 року вперше з’явився lidar — сканер, що вимірює відстань до навколишніх об’єктів. Він, починаючи з iphone 12, присутній в кожній pro-моделі айфона. Де можна застосувати цю фішку і як вона працює?

Що за lidar і як він працює?

Lidar (light detection and ranging) випускає хвилю інфрачервоних точок, вимірюючи час польоту кожної до найближчого об’єкта і назад. Це дозволяє визначити розміри простору. Схожим чином функціонує камера truedepth, використовувана в face id, проте lidar здатний працювати на більшій відстані (до 5 м). Часопролітні камери в багатьох android-гаджетах функціонують за схожим принципом, але там застосовується один світловий імпульс, що знижує точність вимірів.

Чи є конкретна користь від lidar в iphone? звичайно. Ця технологія застосовується в безлічі сценаріїв.

Lidar для фото

Часові камери в смартфонах, як правило, використовуються для підвищення точності і швидкості фокусування. Lidar робить те ж саме. Apple обіцяє прискорення фокусування при слабкому освітленні до шести разів. Визначення глибини теж використовується для поліпшення якості роботи портретного режиму в темряві.

Lidar для вимірювання відстаней

З появою сканера помітно покращилася робота програми «рулетка»: тепер воно точніше, швидше і зручніше. Для цього в інтерфейсі передбачені вертикальні і бічні напрямні. Спеціальний режим, виявляючи в видошукачі людини, тут же вимірює його зростання. Як стверджують оглядачі, точність “рулетки” в деяких ситуаціях відповідає реальності, хоча частіше є невелика похибка. Втім, використовувати додаток в професійному будівництві все ж не варто.

Lidar для додатків і геймінгу

Переваги датчика добре розкриваються в сторонніх утилітах. Наприклад, безкоштовний canvas: pocket 3d room scanner дозволяє сканувати приміщення, щоб отримати 3d-проекцію і розглядати її з будь-якої точки. Snapchat відкрив документацію зі створення лінз з використанням lidar, а додаток ikea place допомагає розміщувати віртуальні елементи інтер’єру з каталогу магазину в квартирі користувача.

Можливість точного нанесення віртуальних об’єктів на реальні стане в нагоді і на сайті apple: для деяких продуктів доступно їх вивчення в доповненої реальності. Так можна дізнатися, як буде виглядати imac на робочому столі.