Доходи майнер ефіру продовжують падати – за місяць спалено 265 000 монет на $900 млн

80

Введення хардфорка london мало статися кілька років тому. Віталік бутерін з цього приводу заявляє, що у нього спостерігалися розбіжності з основними інвесторами і розробниками. Якщо перевести це на зрозумілу мову, то великі власники ефіру побоювалися, що його курс піде вниз. Логічно, адже в 2019 році токен коштував дуже дешево, що ставило перед задумкою безліч нерозв’язних проблем. Після того як криптовалюта почали різко рости в 2021 році стало ясно, що ефіріуму потрібні зміни, адже швидкість транзакцій мінімальна, а кількість проектів, так чи інакше використовують блокчейн на основі ethereum, зростає в геометричній прогресії. На початку серпня хардфорк london вже наробив багато шуму, але на той момент ціна ефіру росла, а майнер не відчули реального падіння доходів. Насправді доходи не просто впали, вони обрушилися.

Так, на момент написання даного матеріалу алгоритм london знищив трохи більше 265 000 монет на суму 900 мільйонів доларів. Врахуйте, що це не гроші інвесторів або інших власників ефіру. Ця сума взята з кишень майнер, адже раніше ці монетки належали їм у вигляді комісій. Варто розуміти, що ще кілька тижнів тому настільки великі втрати були непомітні, адже ефір виріс до 4000 доларів, а аналітики запевняли нас в тому, що до кінця року він проб’є 10 000 вічнозелених за монету. Сьогодні ми живемо з абсолютно іншим курсом ефіру. 3360 доларів явно мало, щоб покривати витрати на електрику і йти в пристойний плюс. Давайте порахуємо.

Перша-ліпша нам на очі geforce rtx 3080 коштує 203 000 рублів. Сьогодні 8 таких карт видають 54.55 долара на добу, або 1636 доларів на місяць на ферму, що відповідає 204 (14 850 рублів) доларам за той же період на одній такій відеокарті. Нескладно підрахувати, що повернути вкладення вам вдасться не раніше, ніж через 14 місяців. Але насправді це тільки теорія, адже в реальності все набагато гірше. Повідомляється, що швидкість спалювання зростає.

Якщо на момент активації хардфорка london показник спалювання становив 3 монети в хвилину, то на момент написання даного матеріалу він збільшився до 5.12 ефіру за хвилину. Нескладно припустити, що швидкість спалювання буде тільки рости. Віталіку бутеріну і компанії не потрібні нові монети. Їм достатньо того, що вже у них є на руках, ну а майнер нехай копають, може їм і перепаде пару копійок. Якщо ви вважаєте, що ми в чомусь неправі-спробуйте щастя зрубати грошей на майнінг вже сьогодні, адже завтра вже може бути пізно.