Дослідникам компанії opensignal вдалося підключитися до 5g максимум в 34,7% випадків

29

Тестувальники компанії opensignal в сша підключилися до t-mobile 5g в 34,7% випадків, до at&t в 16,4% і до verizon в 9,7% .

Технологія 5g позиціонується як більш швидкий спосіб зв’язку, який повинен потіснити 4g. Затримка сигналу повинна бути настільки невеликою, щоб, наприклад, дозволити керувати автомобілем без водія. На практиці 5g, що працює на низькому спектрі діапазону, виявився найповільнішим. Середній діапазон працює швидше, але відрізняється меншим охопленням. На сьогоднішній день лідером по доступності 5g залишається південна корея. Також на перших рядках-оае, кувейт і гонконг.

Покриття 5g добре працює в декількох сотнях великих міст. Для більшості ж людей технологія як і раніше залишається недоступною.

Наприклад, компанія at&t, яка заявляла, що її високошвидкісний 5g «доступний більш ніж 20 штатах по всій території сша», пізніше зізналася, що «мережа не така велика і широка, як хотілося б». А андре фуетш, технічний директор at&t підтвердив, що 5g «знаходиться на ранній стадії життєвого циклу».

Технологія 5g-це мобільна мережа 5-го покоління. Новий стандарт бездротового зв’язку прийшов на зміну 1g, 2g, 3g і 4g. Як і 4g lte, 5g ofdm працює на основі тих же принципів мобільних мереж. Проте новий повітряний інтерфейс 5g nr може ще більше поліпшити ofdm, щоб забезпечити набагато більш високу ступінь гнучкості і масштабованості. Принцип роботи 5g заснований на ортогональному мультиплексуванні з частотним поділом. Це метод модуляції цифрового сигналу по різних каналах для зменшення перешкод. 5g також використовує технології з більш широкою смугою пропускання, наприклад, sub – 6 ghz і mmwave.

Мережа покликана забезпечувати більш високі пікові швидкості передачі даних з наднизькою затримкою і величезною пропускною здатністю. Це може забезпечити більший доступ до 5g більшої кількості людей і речей для різних варіантів використання. За задумом творців 5g дозволить створювати мережі, які зможуть об’єднати автомобілі, розумні будинки, пристрої та інші об’єкти.

Згідно з анонсами, мережі 5g буде передавати дані в 20 разів швидше, ніж 4g. Це розширить можливості користувачів усього світу і допоможе об’єднати цілі галузі.

Можливо, в найближчому часі все саме так і буде. Однак сьогоднішні тести показують, що новому стандарту зв’язку поки далеко до заявлених потужностей.