Дослідники підрахували, скільки днів треба працювати для покупки нового iphone 13

27

Близько двох тижнів тому apple представила iphone 13, офіційні ціни на базову модель якого в росії починаються від 79 990 рублів. Співробітники money supermarket провели дослідження, в якому з’ясували скільки годин (або днів) потрібно працювати жителям різних регіонів світу, щоб купити новинку.

За основу фахівці взяли версію iphone 13 з 128 гб вбудованої пам’яті і середню (не мінімальну) заробітну плату в кожній країні. Варто відзначити, що вартість смартфонів в регіонах різниться, як і достаток людей, тому в деяких регіонах купити новинку часом буває важко.

Наприклад, бразилія безумовно є країною, де продають найдорожчий iphone 13. Там модель на 128 гб пам’яті коштує близько 1449 доларів. Людині з середньою зарплатою необхідно працювати 86 днів для її покупки.

Однак безперечний рекорд належить філіппінам, де та ж модель обходиться жителям в 1025 доларів. У цій країні людям треба пропрацювати 97 днів, щоб придбати iphone 13 з 128 гб пам’яті.

У гонконзі продають найдешевший iphone 13 на 128 гб у світі. Вартість моделі становить 874 долари, і жителі з середньою зарплатою можуть придбати її через сім днів роботи. Швейцарія стала лідером у списку країн з найдоступнішим iphone 13. Саме тут людям необхідно працювати всього чотири дні, щоб купити новинку.

У росії працювати доведеться близько 3 місяців, при цьому не витрачаючись ні на що інше — за розрахунками дослідників, на заробляння iphone 13 з 128 гб пам’яті у росіян піде 428 з половиною робочих годин.

Фахівці відзначають, що всі розрахунки проводилися з урахуванням типового восьмигодинного робочого дня, а ціни бралися на офіційних веб-сайтах apple в кожній країні. Для сша і канади також враховувався середній податок по штатах і провінціях.