Двоногий робот навчився літати і тримати рівновагу [відео]

70

Команда китайських інженерів оснастила двоногого робота чотирма вентиляторами. В результаті jet-hr2 може злітати на невелику висоту і навіть самостійно стабілізуватися під час польоту, хоча на відточування цієї навички пішло чимало часу.

Зараз проходять перші випробування, а роботнаходітся на стадії прототипу. Ідея полягала в тому, щоб оснастити машини здатністю пересуватися в складній місцевості. Це дозволить роботам швидко дістатися до кінцевого пункту, особливо коли мова йде про надзвичайну ситуацію. Оскільки це занадто довго, робот-гуманоїд jet-hr2 був оснащений пропелерами, що дозволяє йому ігнорувати перешкоди і бездоріжжя.

Передбачається, що пристрій буде задіювати реактивну тягу тільки у виняткових ситуаціях, тоді як весь інший час він зможе пересуватися на своїх двох. Загальна вага jet-hr2 склав всього 17 кг, а максімальнаятяга доходить до 200 н. На відео можна розглянути кілька спроб відірватися від землі. Машина з легкістю злітала, але відчувала проблеми з регулюванням. З цією метою було використано векторне управління спеціальною системою на ногах. Вона стабілізує робота, не даючи йому перевернутися в польоті.

Інженери відзначають, що більше інформації та результатиекспериментів опублікують в рамках конференції icra 2022, яка пройде в травні наступного року.