Facebook посилить боротьбу з деструктивними групами

92

Facebook почала використовувати більш агресивний підхід до боротьби зі скоординованими групами облікових записів, що поширюють на платформі інформацію деструктивного характеру. В основу програми лягла стратегія, яку зазвичай використовують служби безпеки для виявлення фейкових акаунтів.

Джерело: reuters.com

Соціальна мережа посилює боротьбу з групами акаунтів, які маніпулюють ходом публічних дебатів. Враховуючи, що дії facebook завжди знаходяться під пильною увагою політичних сил і громадських груп, нова програма боротьби з порушеннями правил платформи може мати серйозні наслідки для сервісу.

Новий підхід буде використовуватися для боротьби з негативними явищами різного характеру: іноді скоординовані групи користувачів масово відправляють скарги на контент, який не порушує ніяких правил, що призводить до блокувань; соцмережа також зможе протистояти масовому цькуванню користувачів.

Досвід по боротьбі з підробленими акаунтами буде поширюватися і на реальних користувачів, якщо стихійно сформувалися групи завдають «скоординовану соціальну шкоду». Це означає, що в розпорядженні служби безпеки facebook є інструменти, що дозволяють ідентифікувати маркери масової поведінки користувачів і приймати більш масштабні заходи, ніж блокування окремих публікацій або акаунтів.

Експерти з безпеки facebook працюють окремо від модераторів контенту, компанія була змушена піти на такий захід після виборів президента сша в 2016 році. Коли виявилися “фабрики тролів«, образ дії підроблених акаунтів був охарактеризований як» скоординована недостовірна поведінка” — про масові видалення облікових записів тепер повідомляють щомісяця. Служба безпеки бореться і з іншими загрозами, які не обов’язково походять від фейкових акаунтів. Серед них: шахрайство, кібершпіонаж або операції відкритого впливу, що проводяться, наприклад, державними змі.

Як повідомляють джерела reuters, фахівці facebook вже обговорювали варіанти втручання при виникненні масової активності реальних облікових записів. У липні стало відомо про інформаційний підрозділ в’єтнамської армії, який відправляв масові скарги на деякі акаунти — в ході операції деякі в’єтнамці користувалися справжніми іменами.

Facebook змушена йти на кардинальні заходи, незважаючи на постійний тиск з боку регуляторів, законодавців і навіть власних співробітників. Іноді компанія піддається критиці за занадто сувору цензуру, боротьбу з носіями консервативних поглядів, а також за не завжди обгрунтовані заходи примусу. Перемикання фокусу на реальних користувачів породить ще більше питань про те, як дії адміністрації можуть впливати на публічне обговорення питань, онлайн-ініціативи та загальну тактику компанії в політичній сфері.