Файл .htaccess

613

Призначення файла .htaccess

При введенні адреси в адресний рядок браузера, ваш комп’ютер отримує файли, які браузер відображає на екрані. Веб-сервер визначає, які файли і як повинні відображатися (пересилатися) для вас. Існує багато різних серверів, але найбільш популярні з них IIS і Apache.

Як і будь-яке інше програмне забезпечення, веб-сервер має певні налаштування. Однак, як користувач Apache, ви не зможете (а якщо ми говоримо про віртуальному хостингу, швидше за все, у вас не буде прав) змінити конфігурацію Apache, використовуючи його основні конфігураційні файли, які стосуються всіх користувачів сервера. Але ви можете змінити деякі файли конфігурації, які впливають тільки на ваш сайт. Одним з таких файлів є – .htaccess

За допомогою файлу .htaccess можна внести зміни в роботу веб-сервера практично моментально. Ви можете використовувати його, щоб переглянути багато директиви з файлу httpd.conf (цей файл є основним файлом конфігурації Apache). У тих випадках, коли у вас немає доступу до файлу конфігурації Apache (саме у випадку віртуального хостингу), то файл .htaccess допоможе вам. Не забувайте перед початком редагування цього файлу зробити його копію, а краще дві, і покласти їх в недоступне місце, на той випадок, якщо зроблені вами зміни периведут до небажаних наслідків (впаде сайт).

Файл .htaccess відкривається будь-яким текстовим редактором. З його допомогою можна змінювати такі параметри:

 • Встановлення постійного 301 редіректу (Redirect 301 /oldpage.html http://yoursitename.ru/newpage.html)
 • Установка тимчасового редіректу 302 (При проведенні на сайті робіт, є можливість тимчасово перенаправляти відвідувачів на іншу сторінку, з вашими координатами і часом завершення робіт.
  RewriteEngine on
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !/informpage.html$
  RewriteCond %{REMOTE_HOST} !^11\.123\.345\.56
  RewriteRule $ http://yoursitename.ru/informpage.html [R=302,L]
  Доступ до перегляду сайту дозволено тільки з зазначеного ip-адреси – 11.123.345.56)
 • Склеювання доменів з www і без www
  (RewriteEngine On
  RewriteBase /
  RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.yoursitename.ru$ [NC]
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.yoursitename.ru/$1 [L,R=301])
 • Кешування файлів
 • Переадресація на інший сайт
 • Блокування по IP
 • Налаштування ЧПУ і т. д.

Рекомендую до прочитання: Внутрішня перелінковка сторінок сайту

Це далеко не повний список можливостей налаштувань цього файлу. Детальний опис файлу .htaccess російською мовою ви знайдете за адресою http://www.htaccess.net.ru/