Формування цілей і шляхи їх досягнення

683

Всім привіт! Як звичайно, у мене дозрівають теми після спілкування з новими клієнтами. Виявляється, просте запитання – “Що ви хочете від свого сайту?”, ставить багатьох людей в глухий кут. Мало у кого є чітко сформовані цілі. Сьогодні планую пофилосовствовать про вміння ставити різні цілі і шукати шляхи їх досягнення, адже яким би справою ви не займалися, в реалі або мережі, потрібно чітко знати свою кінцеву мету, адже недарма кажуть – “Людина, яка не знає, куди він іде, бо ніколи туди не потрапить!”. Веб-розробка і самостійне просування сайтів теж не виняток. Тут, як ніде, потрібно чітко знати, що ви робите зараз, для чого ви це робите, на що розраховуєте, і що очікуєте в майбутньому від свого сайту. Вміння складати цілі, а головне шукати шляхи рішення для їх досягнення , ось короткий шлях досягнення максимального результату. Десь читав науково-статистичні факти, що в дійсності тільки 3 людини з 100 ставлять цілі на бажані досягнення і досягають їх, решта 97 просто позбавляються можливості отримати бажане. Виходячи з цього вважаю першочерговим завданням при початку створення і просування сайтів (та й взагалі в цілому) ставити цілі і складати план по досягненню цих цілей, повторюся ще раз, що сфера веб-розробки і розкрутки не менше за інших потребує постановці цілей, особливо при грамотній стратегії пошукового просування сайту.

Отже, як же правильно ставити різні цілі

Для початку вам потрібно визначитися з головною метою для вашого сайту, ну скажімо, чого ви хочете досягти або якого результату ви хочете досягти. Приклад:

 • ви хочете створити мега популярний сайт/портал з щоденною відвідуваністю 3000 відвідувачів в добу,
 • тепер вам треба визначитися, за який час ви хочете досягти даної мети (рік, два, чи п’ять років – терміни повинні бути реальні а не взяті на обум)
 • а що б правильно визначити терміни досягнення своєї мети вам допоможуть додаткових міні-цілі
 • Рекомендую до прочитання: Що таке рерайт тексту і як його зробити

  Тепер потрібно створити додаткові або короткострокові цілі, спрямовані на один конкретний результат, якщо ви хочете створити популярний сайт/портал/ або блог, адже потрібно робити різні кроки для реалізації вашої мети, і ці кроки матимуть назву – комплекс різноманітних заходів по просуванню сайту. Так ось ці кроки і будуть вашими додатковими цілями. В цьому пості я не буду розписувати комплекс заходів, т. к. для кожного проекту він індивідуальний, але загальний план просування сайту є і ви можете з ним ознайомитися тут. Що стосується мене, то я з дитинства люблю блокнотики та ручки :), тому зараз, з задоволенням веду записи від руки. При кожному новому проекті я складаю план розкрутки сайту в блокноті або в зошиті, складають схеми меню сайтів, записую основні ключевики, малюю основну перелінковку. Це допомагає не забути, як правильно тримати ручку в руці, писати і розвиває моторну пам’ять…

  Отже, ви хочете на першому етапі домогтися збільшення відвідуваності вашого сайту ну скажімо чоловік на сто, і хочете ви цього досягти протягом одного місяця, от і складаєте план ваших дій на місяць, у якому детально розписує, що і коли ви будете робити для досягнення своєї певної мети, а ваші щоденні плани будуть вашими міні-цілями, досягнення яких сприяють досягненню щомісячних другорядних цілей.

  Ось наприклад ви поставили собі мету домогтися збільшення відвідуваності, тоді ви повинні зрозуміти, що для цього необхідно зробити і скласти список ваших справ на місяць і що найголовніше – суворо дотримуватись наміченої мети. Виконувати всі ваші намічені справи, а в кінці місяця ви зможете провести аналіз проблем у випадку не досягнення заданої мети, розібратися з ними і знайти шляхи їх вирішення. Визначиться з часовим проміжком, який буде потрібно для повторного досягнення вашої мети. Якщо ви відразу досягли результату за відведений для цього час, можете себе привітати, і рухатися далі!

  Рекомендую до прочитання: Основи роботи з Google AdWords

  Ось з таких блоків

  • міні-цілі
  • допоміжні цілі
  • та інші

  і формується досягнення вашої мети. Адже якщо мета поставлена її потрібно досягати, не вибираючи шляху (жарт), різними способами, вміти аналізувати свої промахи (а саме головне-не вішати ніс, не опускати руки, а рухатись далі), знаходити шляхи їх вирішення і тоді все у вас вийде. Головне вірити в себе, у свою справу, і мужньо долати різні перешкоди на вашому шляху до досягнення вашої мети. Все, пора зупинятися..

  Все написане вище є моїм життєвим досвідом, як кажуть ІМХО і я просто виклав свою точку зору на дану проблему. Сподіваюся, що кому-небудь знадобиться.