Фото дня: ізольована спіральна галактика з перемичкою

27

У рубриці «зображення тижня» на сайті космічного телескопа «хаббл» (nasa/esa hubble space telescope) оприлюднено чудовий знімок об’єкта з позначенням ngc 2903.

Натисніть для збільшення

Назване утворення — це ізольована спіральна галактика з перемичкою, розташована в сузір’ї лева. Вона була відкрита відомим британським астрономом німецького походження вільямом гершелем (william herschel) ще в 1784 році.

Галактика виділяється високою швидкістю зореутворення в околоядерной області. Крім того, у складі ngc 2903 виявлено ультраяскраве рентгенівське джерело.

Області зореутворення в центрі підживлюються потоком міжзоряного газу вздовж центральної перемички. На представленій фотографії чітко проглядається характерна структура спіральних галактик, зокрема, закручуються рукава.

Знімок отриманий за допомогою інструментів advanced camera for surveys (acs) і wide field camera 3 (wfc3) на борту телескопа «хаббл». Перший з названих приладів являє собою оптичну камеру спостережень, другий-камеру з можливістю отримання даних у видимому, ближньому інфрачервоному, ближньому і середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектра.