Geforce gtx 1050 vs ryzen 5 5600g – найвигідніша і недорога відеокарта в 2021р від benchmark

38

У 2017 році геймери зіткнулися з тим, що в один прекрасний день (насправді жахливий) все відеокарти зникли з магазинів. У ті дні коронавірус спокійно лежав у пробірці в далекому ухані (або зрілий в тілі кажана), а ми навіть не знали, що напівпровідниковий криза може взагалі настати. На початку 2018 року майнінг став неприбутковим, а відеокарти почали повертатися на полиці. У 2021 році повторилася рівно така ж ситуація з тією лише різницею, що майнер стало в рази більше, а світ захлеснув коронавірус і напівпровідниковий криза. У такій ситуації хтось витрачає в 2 рази більше, купуючи відеокарту за 80 000 рублів і вище; інші відправляються на вторинний ринок, де їх чекають вичавлені немов лимон старі geforce gtx 1060. Але буває і таке, коли геймери взагалі відмовляються від покупки дискретної відеокарти.

Ні для кого не секрет, що найшвидші інтегровані графічні чіпи робить amd. У 2021 році в продаж надійшли процесори ryzen 5 5000g з radeon graphics 7. У мережі час від часу з’являються тести, в яких можна порівняти роботу gpu amd і intel, де остання програє мало не з дворазовим відставанням. Може здатися, що з подібними процесорами можна і зовсім забути про необхідність покупки недорогий відеокарти. Чи так це, нам розкажуть хлопці з каналу benchmark. Вони взяли досить повільну geforce gtx 1050, випустивши проти неї новий процесор ryzen 5 5600g. Давайте поглянемо на результати.

Як бачите, дива не сталося, адже навіть найшвидша інтегрована відеокарта 2021 року поступається одному з найповільніших gpu кінця 2016 і початку 2017 року. У деяких іграх різниця не велика, адже geforce gtx 1050 сьогодні явно недостатньо для того, щоб відчувати себе комфортно. Наприклад, в assassin’s creed valhalla ми бачимо відставання всього в 7 кадрів в секунду. Це можна пояснити більш досконалим движком. А ось в старих rainbow six siege, the witcher 3 і fortnite фіксується дворазове відставання.

Якщо ви сьогодні думали про покупку процесора ryzen 5 5600g, сподіваючись отримати безкоштовний аналог сучасної бюджетної відеокарти, то ми вас хочемо розчарувати. На жаль, але навіть старенька geforce gtx 1050 показує значно вищі результати. Врахуйте, що всі ігри запускалися в дозволі 1080р на низьких налаштуваннях графіки, складно навіть уявити, що б було в 2к. А взагалі інтегрований графічний чіп на ryzen 5 5600g досить непоганий, але порівнювати його з дискретною відеокартою, нехай навіть старої і недорогий, поки не варто. Може бути в наступному році, коли amd випустить чергове покоління гібридних apu на gpu rdna2, ми побачимо позитивний зсув, а поки візьміть краще geforce gtx 1050.