Gigabyte випустила утиліту для вирішення проблем з drm у чіпів alder lake – вона легко відключає e-ядра

37

Компанія gigabyte випустила спеціальну утиліту drm fix tool, яка спрощує процес відключення енергоефективних ядер процесорів intel core 12-го покоління, оскільки їх наявність може викликати проблеми сумісності в іграх, оснащених цифровими системами безпеки.

Джерело зображення: videocardz

Однією з неприємних особливостей нового покоління процесорів intel alder lake є їх неможливість коректної роботи з деякими іграми, оснащеними системою цифрового захисту drm. Проблеми виникають через те, що енергоефективні ядра процесорів вбудована в ігри захист сприймає в якості сторонньої системи. Це перешкоджає правильній роботі ігор і призводить до їх несподіваного завершення або інших проблем.

З цієї причини багато розробників ігор вважали за краще видалити drm зі своїх проектів, а сама intel порадила геймерам в якості тимчасового вирішення проблеми з несумісністю відключати енергоефективні ядра нових cpu.

Компанія gigabyte полегшила цей процес для своїх материнських плат за допомогою спеціальної утиліти drm fix tool, яка може відключати енергоефективні ядра процесорів alder lake прямо з операційної системи. У інших виробників для відключення або включення e-ядер потрібно в bios материнської плати активувати режим роботи legacy game compatibility mode, після чого включення/відключення ядер відбувається натисканням scroll lock.