Gm постарається вивести на ринок сша до 2028 року близько 20 моделей електромобілів

12

Багато автовиробників побачили у відмові від двигунів внутрішнього згоряння шанс істотне перекроїти ринок, який формувався більше ста років. Американська корпорація general motors повністю відмовиться від двс тільки до 2035 року, але з точки зору трансформації ринку вирішальним буде саме поточне десятиліття.

Джерело зображення: reuters

Як зазначає reuters з посиланням на власні джерела, нові програмні заяви будуть зроблені керівництвом gm в прийдешню середу. Одна з серйозних амбіцій цього автовиробника, який має намір витратити на електрифікацію до 2025 року не менше $35 млрд, полягає в наближенні до tesla за рівнем капіталізації — на даний момент між компаніями спостерігається десятикратний розрив.

Gm збирається серйозну частину виручки в доступному для огляду майбутньому отримувати від програмного забезпечення. Для цього до 2023 року буде створена платформа ultifi, додатки для якої зможуть створювати і сторонні розробники. Передбачається, що зростаюча частка виручки від програмного забезпечення дозволить автовиробникові згладити сезонні і циклічні коливання, властиві класичному бізнесу.

Повинні бути в середу розкриті і нові подробиці про майбутні моделях електромобілів. Поки відомо, що крім пікапа і кросовера марки hummer, корпорація готова в найближчі пару років вивести на ринок комерційний фургон ev600 і кросовер cadillac lyriq. Очікується, що до кінця 2022 року вийде електричний пікап chevrolet silverado, а роком пізніше з’явиться аналогічний за типом кузова електромобіль gmc sierra. За даними джерела, в середу gm також повідомить, яку частку продажів будуть до 2030 року формувати електромобілі марки в масштабах світового ринку.

На думку експертів afs, до початку 2028 року gm виведе на ринок сша не менше двадцяти нових моделей електромобілів. Більшість з них буде пікапами, кросоверами і позашляховиками. У 2023 році, наприклад, може відбутися дебют версії hummer ev з кузовом типу універсал, а компанію електричної версії chevrolet blazer складе люксовий седан cadillac celestiq вартістю понад $100 000. У 2024 році асортимент поповнять ще п’ять моделей електромобілів, по дві додаткові вийдуть в 2026 і 2027 роках, а 2028 рік буде охарактеризований анонсом ще однієї моделі електромобіля gm. У лінійці cadillac з’явиться кросовер symbolic, а електричні версії популярних позашляховиків cadillac escalade, chevrolet tahoe і gmc yukon теж з’являться в зазначений період. Збірка машин буде вестися на п’яти підприємствах в сша і мексиці.