Графічний прискорювач nvidia наступного покоління помітили в новому суперкомп’ютері kestrel

38

Його монтаж почнеться восени 2022 року.

bob brewer, unsplash

В анонсі суперкомп’ютера 3-го покоління національної лабораторії відновлюваних джерел енергії сша (national renewable energy laboratory, nrel) помітили таємничі прискорювачі обчислень nvidia a100next tensor core. Система, що отримала назву» боривітер ” (англ. Kestrel), створюється hewlett packard enterprise (hpe) на базі кластерів cray ex і крім прискорювачів nvidia включає серверні процесори intel xeon scalable сімейства sapphire rapids.

У мережі вже давно ходять чутки про підготовку компанією nvidia мульти-чіп графічних процесорів на базі архітектури hopper, які нібито будуть проводитися по 5-нм технології tsmc і з’являться приблизно в той же час, що і ігрова лінійка geforce rtx 40. Анонсу очікують у другій половині 2022 року. Це збігається з періодом монтажу обладнання суперкомп’ютера і введення його в експлуатацію — осінь 2022 року і початок 2023 року.

Як зазначає tom’s hardware, за позначенням nvidia a100next можуть ховатися оновлені моделі поточного покоління на базі архітектури ampere. Ресурс підкреслює, що процесори intel sapphire rapids з nvidia a100 можуть працювати неефективно через відсутність у перших підтримки протоколу nvlink, а у других-протоколу cxl. Можливо, це буде виправлено в nvidia a100next. Так чи інакше, ймовірність анонсу нової лінійки прискорювачів обчислень nvidia в 2022 році висока, це відповідає раніше показаному плану.

джерело: nvidia youtube

Kestrel запропонує 44 петафлопс обчислювальної продуктивності fp64 і прискорить дослідження в області енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.