Інтернет-радіо, як це працює

28

Радіо є звичним супутником сучасної людини. Однак, реалії сучасного життя призвели до того, що нині радіо прийнято слухати не з радіоприймача, а через смартфон або комп’ютер. Існує два типи радіо, мовлення якого здійснюється за допомогою мережі інтернет:

  • контент радіоточки, який являє собою стрімінговий потік автоматично запускаються композицій.
  • прямий ефір радіостанції https://fm-24.ru/web/monte-karlo як правило, мова про ретрансляції fm-радіостанції в реальному часі.

Алгоритм створення інтернет радіо

Сучасні технології дозволяють налаштувати мовлення, навіть вельми скромною за розмірами, радіостанції. Для цього буде потрібно кілька складових:

  • джерело. Під ним мається на увазі комп’ютер, який стане інформаційною базою для створення трансляції. Його заснована функція передача і зберігання музичних файлів, а також вихід в ефір радіо-діджея.
  • сервер. Проміжна, але важлива ланка, в процесі радіомовлення. На нього відправляється інформація, оброблена на комп’ютері. Сервер являє собою платформу, яка перетворює отримані дані в необхідний для трансляції формат. Сервер отвественнен за распрастранение трансляції для радіослухачів.
  • інтернет-аудиторія. Для продуктивної діяльності радіостанції необхідні інтернет-сервіси, які будуть слухати створену хвилю з різних країн світу. Щоб їх кількість не скорочувалося необхідна якісна робота всіх деталей системи.

Для безперебійної роботи радіостанції необхідно передбачити можливість мовлення безпосередньо з сервера. Це необхідно на той випадок, якщо комп’ютер, які містить всі необхідні для трансляції дані, раптом вийде з ладу.

Перевага інтернет-радіо

Почати слід з фінансової складової. Запуск інтернет радіостанції обійдеться набагато дешевше, та й її обслуговування коштує не так дорого. Крім того, це спосіб урізноманітнити і розширити аудиторію. Відмінний варіант пробувати нове, змінити формат і залучити до роботи творчо обдарованих людей. Саме тому, навіть великі радіостанції обзавелися подібним способом мовлення.