Карта сайту sitemap.xml

548

Створення файлів sitemap і їх призначення

Щоб ваш сайт був правильно проіндексований в Google та інших пошукових системах вам знадобиться карта сайту. Карта сайту являє собою файл на вашому сайті, який показує пошуковим системам, які саме сторінки сайту ви маєте.
Є два типи карти сайту – сторінки HTML або XML-файл. Карта сайту HTML є однією сторінкою, яка показує відвідувачам всі сторінки сайту і зазвичай містить посилання на ці сторінки. XML карту сайту використовують пошукові роботи, щоб дізнатися, які присутні на сайті, релевантність цих сторінок і які з них були нещодавно змінені. Карта сайту XML призначена для пошукових роботів, а карта сайту HTML для відвідувачів сайту. Якщо сайт не великий, то їх можна зробити і вручну, але існує маса сервісів, які полегшують це завдання і уберігають від помилок. Можна скористатися спеціальними плагінами до CMS, які генерують XML і HTML карти, а можна створювати файл sitemap онлайн. Найбільш поширений безкоштовний онлайн генератор – XML Sitemaps.

5 простих дій для створення xml карти сайту:

1. Заходимо на сайт http://www.xml-sitemaps.com/
2. Вводимо повний URL веб-сайту.
3. Виберіть потрібні вам варіанти:

  • Введіть частоту зміни інформації вашого сайту, вибирається із списку.
  • Виберіть опцію в розділі “Остання модифікація”. Це час останньої зміни URL.
  • Виберіть пріоритет конкретного URL (який ви вказали в п. 2), над іншими сторінками сайту. Зазвичай ставиться “Автоматично розраховувати пріоритет”.

4. Натисніть кнопку “Пуск”. Зачекайте, поки ваша карта сайту генерується.
5. Натисніть на посилання, щоб скачати. XML-файл.

Після того, як ви створили файл sitemap.xml його потрібно просто завантажити в кореневий каталог вашого сайту і вказати пошуковим роботам шлях до нього. Шлях вказується в інструментах для веб-майстрів на сайті необхідної пошукової системи (Google, Yandex, Mail.ru і т. д.).