Копірайтинг та рерайтинг – подібності та відмінності

473

Всім привіт! На самому початку творчого шляху будь-копірайтер вивчає основну термінологію цієї роботи, і перші слова, з якими йому доведеться зіткнутися, – “копірайт” і “рерайт”. Питання “чим відрізняються ці поняття?” в інтернеті поставили вже сотні тисяч разів, і все одно завжди знайдуться умільці, здатні заплутати і налякати до чортиків навіть найсміливіших новачків. Отже, давайте розберемося з цим питанням раз і назавжди.

Копірайтинг в першу чергу – це процес написання авторської статті, так би мовити, “з голови”. Звичайно, ніхто не забороняє, а навпаки, бажано попередньо глибоко вивчати задану тему, робити висновки, аналізувати та на виході видавати свої унікальні думки, спостереження або що-небудь інше у відповідності з технічним завданням наданим замовником. Видів статей копірайтингу сила-силенна. Це можуть бути інформаційні, рекламні, продають статті, прес-релізи, навіть відгуки на сайтах і форумах. Загалом, будь-який вид текстового матеріалу, необхідний для реалізації такої ж кількості різних цілей.

Рерайтінг ж на відміну від копірайтингу являє собою, так би мовити, “переказ” запропонованого замовником тексту. Він робиться з метою отримання з унікальною грамотної авторській статті не менш грамотної і унікальною, що згодом служить для кращого індексування інтернет-ресурсу пошуковими системами. Трансформація вихідної статті буває трьох видів. Синонимизация або неглибокий рерайт тексту – найпростіший і енергозатратний. З назви вже зрозуміло, що вся суть в заміні слів синонімами. До такого типу текстів зазвичай невисокі вимоги щодо читабельності і, відповідно, низька вартість замовлень. Наступним типом йде заміна порядку слів, зміни окремих фраз і їх розташування в тексті для досягнення унікальності. Це найбільш розповсюджений вид рерайта. І нарешті, глибокий рерайт, що потребує спеціальних знань з тематики статті та об’ємного словникового запасу.

Рекомендую до прочитання: Що таке SEO статті

Рерайтінг оцінюється дешевше, однак тут теж слід зробити поправку. Рерайт технічного тексту зі збереженням термінології та відсутністю “води” являє собою складну багатоступеневу завдання, грамотне виконання якої також високо оцінюється.

Є прихильники як одного, так й іншого виду написання текстів для розміщення у мережі. Кожен визначить сам, що більше йому підходить і подобається. Так, наприклад, грамотний технар з великим словниковим запасом, можливо, обере для себе добре оплачувані рерайт технічних текстів, в той час як амбіційний, але не менш начитаний гуманітарій швидше візьметься за копірайтинг продають статей.

TEXT.RU - 100.00%