Китай посилить нагляд за індустрією онлайн-платежів і продовжить боротьбу з монополіями, заявив глава цб

46

Китай посилить нагляд за індустрією онлайн-платежів і продовжить боротьбу з монополіями, заявив глава центрального банку, вказуючи на те, що пекін продовжить репресії щодо технологічних гігантів країни.

Влада вже близько року переслідує ряд вітчизняних технологічних гігантів, включаючи титана електронної комерції alibaba і гіганта доставки їжі meituan, за передбачувану монополістичну практику і агресивний збір даних про споживачів.

Ці заходи є частиною більш широкої політики уряду щодо посилення контролю над економікою номер два у світі, включаючи боротьбу з приватною освітою, нерухомістю та казино.

“ми будемо продовжувати співпрацювати з антимонопольними органами для обмеження монополій і активно боротися з дискримінацією за алгоритмом та іншими новими формами антиконкурентної поведінки”, – заявив глава народного банку китаю і ган в четвер, виступаючи з програмною промовою на конференції банку міжнародних розрахунків з регулювання сектора.

Він додав, що центральний банк посилить нагляд за індустрією платежів і вимагатиме від усіх компаній, що надають фінансові послуги, пройти ліцензування.

“провідні платформні компанії в китаї отримали величезну кількість даних від користувачів”, – сказав і, додавши, що їх “природа “переможець отримує все”… Може призвести до монополії на ринку і поставити під загрозу ефективність інновацій”.

У вересні китайські регулятори розпорядилися внести масштабні зміни в найбільший в країні платіжний додаток alipay, оскільки правляча комуністична партія намагається приборкати “некероване зростання” технологічних гігантів.

Компанії alipay, що налічує більше мільярда користувачів в китаї та інших азіатських країнах, було наказано відокремити свій прибутковий бізнес мікропозик, повідомляє financial times.

Рекордне ipo материнської компанії ant financial на 37 мільярдів доларів було скасовано в останній момент регулюючими органами в листопаді, після того як засновник компанії джек ма розкритикував чиновників за придушення інновацій. Ant financial є фінтех-підрозділом alibaba.

Бізнес-імперія ма стала мішенню для більш широких репресій щодо технологічних компаній, спрямованих на руйнування монополій і зміцнення безпеки даних, що призвело до зниження вартості компаній на мільярди.