Китай успішно запустив і доставив екіпаж «шеньчжоу-13» на орбітальну станцію «тяньгун»

20

Опівночі з п’ятниці на суботу за місцевим часом (19:23 мск в п’ятницю) з космодрому цзюцюань в пустелі гобі запущений китайський пілотований корабель «шеньчжоу-13» з трьома членами екіпажу, серед яких є одна жінка. Політ тривав 6,5 годин, після чого апарат успішно пристикувався до орбітальної станції «тяньгун». Через три години після стикування екіпаж увійшов на станцію в базовий командний модуль «тяньхе». Почалася довга шестимісячна вахта.

Джерело зображення: xinhua

Місія «шеньчжоу-13» за багатьма параметрами є випробуванням для китайських космічних програм. Навіть етап стикування пілотованого корабля зі станцією був викликом. Обидва горизонтальні порти по осі станції зайняті двома вантажівками “тяньчжоу-2» і” тяньчжоу-3 ” з припасами на час проведення місії. Тому пілотований апарат стикувався до радіального порту перпендикулярно осі станції. Цей маневр набагато складніше, ніж стикування по осі руху.

До прильоту екіпажу “шеньчжоу-13″ з трьох тайконавтів станція близько місяця працювала в автономному режимі. Ротація з одночасним перебуванням на станції шести космонавтів почнеться з прильотом наступної місії на «шеньчжоу-14» в новому році. Цей екіпаж дочекається змінників на» шеньчжоу-15 ” і тільки тоді покине станцію.

Джерело зображення: str/afp

Екіпаж “шеньчжоу-13” стане першим серед китайських, хто проведе безперервно 6 місяців на орбіті. І це буде головним випробуванням на витривалість і душевну рівновагу тайконавтів. Особливою нагородою за це стануть подарунки на місячний новий рік, який китайські космонавти вперше відсвяткують на орбіті.

Більше в поточному році запусків до орбітальної станції в китайській програмі немає. Добудовуватися станція буде в наступному році, вона отримає два наукових модуля. Однак на випадок непередбачених ситуацій на орбіті на постійному чергуванні знаходиться одна ракета. На довгих шість місяців екіпаж без страховки не залишать.