Lucid air став першим серійним автомобілем в сша з лідаром

66

На даний момент лідари (оптичні радари) на транспортних засобах зустрічаються переважно серед прототипів, але компанія lucid приступає до масових поставок електромобілів air, у яких лідар пропонується в старших комплектаціях за замовчуванням, а в молодших — в якості опції.

Джерело зображення: electrek, lucid

Цей молодий американський виробник електромобілів розповів про можливості своєї системи dreamdrive pro стосовно наявності лідара в серійних машинах марки. Стверджується, що лідар твердотільного типу контролює ситуацію не тільки по ходу руху електромобіля, але і позаду нього. У обмежених міських умовах він дозволяє контролювати буквально все оточення, забезпечуючи можливість маневрувати серед щільно припаркованих машин при активній підтримці з боку автоматики.

Взагалі, як зазначає electrek, у електромобілів lucid air налічується 32 датчика різного типу, які задіяні в управлінні транспортним засобом. З цієї кількості 14 штук припадає на звичайні відеокамери, передбачено п’ять радарів і чотири камери кругового огляду. Ультразвукові датчики теж є, а всередині салону розташована стежить за станом водія інфрачервона камера. Рульове колесо традиційно оснащене датчиками, що дозволяють зрозуміти, чи утримує його водій. Компанія натякає, що в майбутньому розробить систему автоматичного управління для умов пересування по шосе, яка дозволить на якийсь час прибирати руки з керма.

Автоматика здатна сама уповільнити електромобіль і зупинити його, якщо стан водія не буде дозволяти розраховувати на адекватне ручне управління. Лідар за замовчуванням буде використовуватися двома старшими комплектаціями lucid air, які коштують $169 000 і $ 139 000 відповідно. Для двох молодших його можна буде замовити за доплату. Не можна виключати, що фізично лідар буде присутній на всіх примірниках електромобіля lucid air, просто доступ до його використання отримають тільки оплатили відповідну опцію.

Вже зараз системи активної допомоги водієві lucid, що входять в комплекс dreamdrive, забезпечують автоматичне пересування електромобіля в умовах пробок зі швидкістю до 64 км/ч. Система утримання в смузі працює навіть при нерозбірливим дорожньої розмітки. Асистент паркування дозволяє практично повністю автоматизувати даний процес. Система навіть враховує напрямок ухилу проїжджої частини і вивертає передні колеса таким чином, щоб ті впиралися в бордюр і перешкоджали відкату машини. Перші товарні екземпляри lucid air в старших комплектаціях dream edition за $169 000 і grand touring за $139 000 почнуть надходити до клієнтів вже в цьому місяці.