Mtg world championship 2021: підсумки, колоди і остання надія змагальної “магії”

56

Темні дні змагальної “магії”

Як вже було сказано вище, пару місяців тому wotc вирішили, що пора щось міняти в змагальній системі своєї гри. За їхніми словами, вони вкладали занадто великі кошти в організацію турнірів, які були цікаві лише вузькому колу “прошарених” користувачів, і куди краще буде зосередитися на створенні більш казуального формату для івентів.

І поки вони займалися формування планів на майбутнє, прийшла пора позбавлятися від пережитків минулого. Magic pro league просто схлопнулася, а всі її учасники залишилися ні з чим, при цьому якоїсь альтернативи для тих, хто хотів би грати в mtg на професійному рівні, представлено не було. Та й призовий фонд worlds несподівано скоротився з 1 мільйона до 250 тисяч без будь-яких пояснень, що також не додало wotc популярності в очах гравців.

До того ж як такого просування world championship 2021 практично не було. Звичайно ж, в ігровому клієнті і на офіційному сайті гри були розміщені відповідні банери, але, судячи з усього, велика частина ком’юніті поняття не мала про дати проведення “головного турніру року”.

Чи знали ви, що на цих вихідних пройде worlds?

Формат, метагейм і результати

Формат турніру був гранично простий:

  • драфт – учасники драфтили колоди інністрада і грали три раунди.
  • констрактед – 6 раундів з заготовленими стандартними колодами. Суперники підбиралися на підставі поточного співвідношення перемог-поразок. За підсумками четвірка кращих потрапляла у фінали.
  • фінали – сітка double-elimination на чотирьох.

Якщо ж говорити про метагейм, то багато хто сподівався, що з ротацією стандарту і виходом інністрада ми побачимо небувалу різноманітність стратегій і колод. На жаль, дане припущення виявилося вірним лише частково. У гравців було достатньо часу, щоб протестувати свої напрацювання і визначити, що найбільш поламаною картою оновленого стандарту є прозріння альрунда.

Тому учасники worlds швидко розділилися на тих, хто хотів взяти кілька ходів поспіль за допомогою прозріння, і на тих, хто намагався задавити свого опонента до того, як це трапиться. Перші віддали перевагу grixis і izzet epiphany, а другі найчастіше використовували білі або зелені аггро-деки.

Незважаючи на це, фінали змогли піднести парочку сюрпризів. Туди потрапило всього дві колоди, зав’язаних на прозрінні, а основна боротьба так взагалі розгорнулася між ютою такахаші, який зіграв на izzet dragons, і жаном-еммануелем депра, який використовував досить незвичайний білд temur treasures. Зрештою перемога дісталася японському гравцеві, який забрав титул чемпіона світу і 70 000 $ в призах.

переможці mtg world championship 2021

  • 1 місце – юта такахаші – izzet dragons– 70 000 $
  • 2 місце-жан-еммануель депра 8>–>- temur treasures– 40 000 $
  • 3 місце-жан меркель – grixis epiphany– 25 000 $
  • 4 місце-андрій страски – izzet epiphany – 18 000 $

Підсумки, перегляди та майбутнє

Відсутність реклами, невеликий призовий фонд і досить одноманітний метагейм могли зробити даний турнір одним з найбільш провальних в історії mtg. Проте world championship 2021 несподівано вдався, і дивитися за матчами було цікаво. Тут є величезна заслуга команди коментаторів, які щосили намагалися розважати публіку навіть під час сумовитих контроль-мірроров.

Та й навіть незважаючи на відсутність серйозного просування, своїх глядачів worlds знайшов. Звичайно ж, їх було не те щоб багато, але 30-50 тисяч стабільного онлайну набиралося, що є найкращим показником mtg-турнірів з лютого 2020. Не до кінця зрозуміло, чи змусить це wotc переглянути свою політику по відношенню до змагальної “магії”, але вже зараз видно, що певний попит на кіберспортивні турніри по грі присутній.