Nasa відправить надважку ракету space launch system в перший політ на початку 2022 року

41

Стало відомо, що національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша планує провести перший непілотований тестовий політ надважкої ракети space launch system разом з кораблем «оріон» в лютому наступного року. Цей крок стане вирішальним для місії “артеміда”, в рамках якої агентство має намір провести висадку астронавтів на місяці.

Зображення: frank michaux / nasa

Підтвердження нової дати проведення льотних випробувань з’явилося через день після того, як інженери nasa завершили збірку sls у величезному ангарі, який розташований в космічному центрі ім. Кеннеді у флориді. Висота sls близько 98 метрів, а на вершині ракети розташовується корабель “оріон”, який планується використовувати для доставки астронавтів на поверхню місяця.

Однак в рамках першого тестового польоту ракет-носій і космічний корабель відправляться в космос без екіпажу. Тестовий пуск передбачає «що» оріон ” здійснить політ навколо супутника землі, що за часом займе від чотирьох до шести тижнів. Дебютний політ sls буде виконаний в рамках місії “артеміда-1«, що є частиною місячної програми» артеміда”, яку реалізує nasa. Якщо перший політ пройде за запланованим сценарієм, то в рамках місії “артеміда-2 «корабель» оріон” відправиться в політ навколо місяця з екіпажем на борту. Кульмінацією програми стане висадка на місячну поверхню першої жінки і першого темношкірого астронавта.

Зображення: frank michaux / nasa

Спочатку nasa планувало повністю реалізувати програму «артеміда» до 2024 року, але пізніше ці терміни були поставлені під сумнів через складність місії і численних затримок під час її реалізації. Початковий план передбачав, що дебютний політ ракети sls відбудеться в 2017 році, але цей крок неодноразово відкладався з різних причин. Крім того, для доставки людей на поверхню супутника землі необхідний спеціальний спускається апарат, оскільки корабель «оріон» не може виконати посадку самостійно. Nasa уклало контракт на розробку корабля spacex starship, призначеного для доставки людей на місяць. Однак йому також належить пройти довгий шлях випробувань до проведення пілотованих місій.

Незважаючи на це, nasa не відмовилося від плану по висадці астронавтів на місяць в 2024 році. Згідно з наявними даними, проведення місії “артеміда-1” заплановано на лютий 2022 року, але, якщо виникнуть якісь труднощі, пуск може бути перенесений на березень-квітень. Що стосується пілотованого польоту навколо місяця, то він буде реалізований в рамках місії “артеміда-2” в 2023 році.