Невідомий спробував викрасти персональну інформацію зі зданого на гарантійний ремонт google pixel 5a

30

Гейм-дизайнер і автор декількох книг джейн макгонігал (jane mcgonigal) розповіла про спробу крадіжки персональних даних з телефону google pixel 5a, який був відправлений поштою на гарантійний ремонт. Напередодні вона повідала про подробиці інциденту в twitter і порекомендувала читачам не відправляти поштою свої пристрої на ремонт по гарантії.

Джерело зображення: store.google.com

У жовтні пані макгонігал відправила несправний телефон на адресу офіційного сервісного центру pixel в техасі. Google заявила, що за вказаною адресою пристрій отримано не було, хоча по трекінгу сервісу fedex воно все-таки було доставлено на підприємство. У минулу п’ятницю клієнтці повернули гроші за гаджет, і буквально кілька годин по тому невідома особа скористалася «зниклим» телефоном для проходження двоетапної авторизації і входу в кілька акаунтів макгонігал, включаючи сервіси dropbox, gmail і google drive.

Жінка стверджує, що зловмисник переглядав її знімки в купальнику, спортивному топі, обтягуючій сукні, його навіть зацікавили фото шрамів після операції. Крім того, з резервних адрес електронної пошти були видалені повідомлення системи безпеки. Google відреагувала на інцидент, і представник компанії алекс моріконі (alex moriconi) заявив: «ми проводимо розслідування за заявою». Поки залишається невідомим, на якому етапі було викрадено пристрій: в майстерні або ще на пересиланні. Google настійно рекомендує перед відправкою на ремонт робити резервні копії всіх даних на пристроях і проводити їх повне видалення, але макгонігал говорить, що в силу характеру несправності це не завжди можливо.