Нотифікація фсб на мобільний телефон

41

Нотифікація фсб – це офіційне повідомлення, яке оформляється імпортером продукції або його представником. Документ містить інформацію про криптографічні функції, використані в конкретному технічному пристрої. Отримання нотифікації-це обов’язкова умова для провезення телефонів, смартфонів та інших мобільних гаджетів через державний кордон рф. Воно надається органам митного контролю.

Чи потрібна нотифікація на мобільні телефони?

Перелік продукції, яка підлягає обов’язковій нотифікації, наведено у розділі 2.19 рішення колегії єек №30 від 21.04.15 р.це товари, щодо яких на території митного союзу застосовуються заходи нетарифного регулювання. Щоб визначити, чи потрібно складання повідомлення для конкретного виробу, необхідно відповісти на два питання:

 • чи потрапляє найменування або код тн зед продукції до переліку з розділу 2.19;
 • чи міститься в пристрої криптографічний функціонал.

У мобільних гаджетах містяться модулі wi-fi і bluetooth. Вони припускають, що бездротові канали передачі даних захищаються за допомогою криптографічного функціоналу. Технічний засіб потрапляє до переліку з розділу 2.19 і підлягає нотифікації. Документ повинен бути наданий співробітникам фмс в момент провезення партії пристроїв через державний кордон рф.

Повідомлення надається співробітникам фмс на паперовому носії. Воно підтверджує, що в техніці відсутній функціонал, який не відповідає вимогам законодавства або може використовуватися в протиправних цілях.

Яка інформація включається в нотифікацію?

Документ заповнюється за уніфікованим зразком і містить такі відомості:

 1. найменування документа.
 2. реєстраційний номер, дату складання.
 3. найменування товару.
 4. функціональне призначення товару.
 5. назва, адреса місцезнаходження та контактні дані виробника.
 6. аналогічні відомості про заявника.
 7. опис використовуваних криптографічних алгоритмів.
 8. відомості про функціональні можливості товару, не описаних в експлуатаційній документації.
 9. період дії повідомлення.
 10. реквізити довіреності представника.

На паперовому бланку проставляється підпис уповноваженої особи та представника реєструючого органу.

Встановлено, що одне повідомлення можна оформити на кілька однотипних пристроїв з однаковим криптографічним функціоналом. Наприклад, один документ може бути складений на різні моделі телефонів. Однак якщо підприємець збирається ввозити смартфони і планшетні комп’ютери, то потрібні різні нотифікації.

Яка документація потрібна для складання нотифікації?

Для отримання повідомлення підприємцю необхідно підготувати:

 • заповнену заявку;
 • скани реєстраційних свідоцтв;
 • картку підприємства з банківськими реквізитами;
 • технічний опис товару із зазначенням принципу роботи, функціонального призначення, типу використаного криптографічного функціоналу;
 • імпортний контракт з додатками – інвойс, специфікації) – потрібен від постачальників іноземних телефонів;
 • дозвільну документацію на пристрої.

Якщо нотифікацію проводить не сам виробник, а його законний представник, то потрібно оформлення довіреності. У документі прописуються дані довірителя і представника, перелік повноважень останнього, терміни їх дії. Довіреність підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо вона видається іноземною організацією, необхідна її легалізація на території росії. Процедура проводиться у формі апостилювання або консульського завірення.

Точний перелік необхідної документації для оціночних процедур складають експерти з урахуванням специфіки бізнесу конкретного клієнта.

Порядок оформлення документа

Процедура оформлення нотифікації фсб організовується в наступному порядку.

 1. клієнт надсилає заявку з комплектом первинної документації. Експерти аналізують отримані відомості і визначають, чи потрібно складання повідомлення в конкретному випадку.
 2. сторони проводять консультації, в ході яких узгоджуються терміни, вартість та інші умови майбутньої роботи. Прийняті рішення фіксуються в договорі.
 3. експерти заповнюють повідомлення з урахуванням специфіки конкретного товару, погоджують проект із заявником.
 4. передача повідомлення та іншої необхідної документації в реєструючий орган-цлсз фсб.
 5. після завершення реєстраційної процедури експерти отримують оригінал документа з відмітками цлсз фсб і передають заявнику.

Реєстраційні заходи займають до 9 робочих днів. Після їх завершення інформація про нотифікацію вноситься до реєстру єек. Мета ведення реєстру-недопущення протизаконного використання товарів з алгоритмами шифрування. З моменту реєстрації повідомлення підприємець отримує право провозити мобільні телефони через державний кордон рф.

Https://ros-test.info/notifikatsiya-fsb.