Нову соціальну мережу трампа звинувачують у порушенні ліцензії mastodon

26

Після того, як соціальні мережі заблокували дональда трампа, колишній президент сша намагається створити нову платформу, вільну від цензури. Джейсон міллер, помічник трампа, фінансує gettr. Компанія trump media and technology group (tmtg) розробляє truth social, офіційний запуск якого планується в 2022 році, проте сайт знаходиться у відкритому доступі вже зараз.

Деякі люди відзначили візуальну схожість truth з mastodon, проектом децентралізованої соціальної мережі з відкритим вихідним кодом. Євджин рокко( eugen rochko), творець і головний розробник mastodon, підтвердив motherboard використання mastodon як основи truth по скріншотах сайту. У коді веб-версії можна знайти згадки mastodon, в повідомленнях про помилку залишився маскот у вигляді слона.

Серверне пз mastodon і його вихідний код поширюються на умовах ліцензійної угоди gnu affero general public license (agpl) 3.0, що передбачає обов’язкове розкриття вихідного коду автором пз. Створене на його основі пз також має поширюватися на умовах цієї ліцензії, інакше буде розцінюватися як порушення авторських прав.

Організація software freedom conservancy, що захищає права розробників вільного пз, ліцензованого під gpl, дала tmtg 30 днів на дотримання умов, після закінчення яких можуть послідувати судові позови.