Nswr-ядерна ракета з морською водою: можливо єдиний шлях до інопланетних світів

16

Що необхідно для того, щоб доставити нас в інші світи? дуже багато, але в першу чергу енергія. Наші сучасні ракети просто не можуть виробляти достатньо енергії, щоб доставити нас так далеко.

Американський аерокосмічний інженер, письменник і прихильник освоєння марса людиною роберт зубрін запропонував досить цікаву ідею для доставки нас в космос. Вона називається “ядерна ракета з морською водою” (nuclear salt water rocket – nswr) і передбачає заміну традиційного хімічного палива розчином солей плутонію або збагаченого на 20 відсотків урану.

В результаті повинен бути розроблений двигун з високою ефективністю і великою тягою. Якщо задуми зубріна спрацюють, nswr зможе досягти потужності близько 700 гігават.

Nswr дозволить дістатися до планет зовнішньої частини сонячної системи всього за кілька місяців, в той час як традиційним ракетам потрібно як мінімум кілька років, щоб досягти сатурна. І це тільки долетіти до планети. Зворотний шлях займе стільки ж часу.

Швидкість вихлопу nswr становить 66 000 метрів в секунду, в той час як швидкість сучасних ракет становить всього 4 500 метрів в секунду. Це непоганий результат, але все ж недостатній для того, щоб досягти інших галактик.

Nuclear salt water rocket-ядерна ракета на солоній воді-можливо, найдивовижніший ракетний двигун, який коли-небудь можна було собі уявити.

Для того щоб такі подорожі стали можливими, nswr повинен рухатися зі швидкістю, хоча б в 3-4 відсотка від швидкості світла. Це може спрацювати, якщо замінити реакторне паливо ураном збройового класу, збагаченим до 90% u-235. Це досить складно але, тим не менш, можливо.

Може здатися, що всі плани зубріна можуть бути реалізовані за допомогою сучасних наукових знань і технологій. Однак є одна заковика. Техніка не може бути використана при початковому запуску з землі, оскільки її радіоактивні вихлопи призведуть до забруднення нашої планети. Однак якби ракета стартувала з землі за допомогою іншої, більш екологічної форми рушійної сили, а вже опинившись в глибокому космосі, запускала двигун зарубіна, проблема була б вирішена.

Чи зможе ядерна силова установка доставити нас на марс?

Плани зубріна залишаються одним з найбільш життєздатних і раціональних рішень для космічних подорожей, але один аспект все ще залишається без відповіді. Оскільки двигун використовується для прискорення, як він буде сповільнюватися в космосі? можливо, коли ми відповімо на всі питання, то побачимо, як nswr допоможе нам відправитися в нові і захоплюючі подорожі, прокладаючи за допомогою ядерної енергії шлях до зірок.

Нещодавно ми опублікували велику статтю про проект nasa – космічний телескоп джеймс вебб. Новий космічний апарат є приймачем хаббла і його ціна перевищує 10 мільярдів доларів. Запуск телескопа “джеймс вебб” планується здійснити на цьому тижні. Апарат буде робити знімки раннього всесвіту в ближньому і середньому інфрачервоному діапазоні.