Обережно! шахраї використовують нову схему з держпослугами, крадучи дані росіян

63

В ощадбанку виявили нову шахрайську схему, в якій використовується портал держпослуг. Про це виданню «риа новости» повідомив заступник голови правління банку станіслав кузнєцов. Шахраї розсилають користувачам повідомлення про технічний збій на держпослуг, який нібито призвів до відкріплення від поліклініки. Далі слід пропозицію знову пройти реєстрацію і сплатити мито, щоб заново прикріпитися. Причому робити це потрібно оперативно в умовах пандемії.

Росіяни переходять за пропонованим посиланням на фейкову сторінку держпослуг, де проходять реєстрацію, а потім платять мито в розмірі кілька тисяч рублів. В результаті до шахраїв потрапляють дані користувачів і гроші, а також логіни і паролі авторизації на цьому порталі держпослуг.

Експерти відзначають, що, отримавши доступ до облікового запису, шахраї можуть оформити кредит або мікропозик. Щоб уникнути подібного, потрібно уважно дивитися на адресу сайту, а якщо є якісь сумніви-звертатися в свою поліклініку. Крім того, прикріплення до державного медзакладу є безкоштовним. Якщо дані потрапили до шахраїв, потрібно терміново змінити пароль до держпослуг і повідомити в техпідтримку. Не зайвим буде включити функцію авторизації з підтвердженням по sms.