Огляд рольової 3d гри на основі gta 5-grand-rp

26

Всім привіт! оригінальні версії ігор, в тому числі багатокористувацьких, створені розробниками, влаштовують не всіх гравців. Причин, за якими популярні піратські сервера, безліч. Серед головних я б виділив високу вартість оригінальної гри або великі вливання доната в f2p проектах, відсутність бажаного функціоналу і негативна репутація офіційного локалізатора.

Сьогодні розберемо grand rp-огляд проекту, що це за сервіс, як працює, як користуватися лаунчером, де завантажити і чи варто грати.

Системні вимоги grand roleplay

Мінімальні системні вимоги гри досить демократичні:

 • частота процесора – 2.4 ггц, два ядра;
 • оперативна пам’ять — 4 гб;
 • відеокарта — geforce gtx 9800 / radeon hd 4830 з 1 гб відеопам’яті;
 • 65 гб вільного місця на вінчестері;
 • windows 7 (64 біта) або вище;
 • доступ в інтернет на швидкості не менше 10 мбіт/с.

Природно, при такій конфігурації не варто чекати вражає уяву графіки — картинка буде не надто перенасичена деталями і текстурами, але для комфортної гри цього достатньо.

При цьому на потужному «залозі» гра досить красива, незважаючи на те, що прототипу скоро виповниться десять років.

Особливості проекту

Це сервер, створений на базі gta online від rockstar. Прототип, при всіх своїх достоїнствах, має кілька недоліків. Головна причина, відразлива багатьох цікавляться гравців-висока вартість: пару тисяч (в рублях).

Це, по суті, той же синглплеєрний gta 5 з кооперативним режимом, де створюється сесія для декількох випадкових гравців.

Натовпів народу в місті, які можна побачити в будь-який мморпг, тут немає. І цей недолік спробували усунути адміни grand roleplay, створивши “пісочницю” за принципом мморпг. Є кілька серверів, де в одному місці одночасно може перетнутися величезна кількість народу. І це, на мій погляд, головний плюс проекту. Увечері, коли я пишу цей огляд, в інтернеті було кілька тисяч гравців.

Недоліки grand roleplay

Все що потрібно від гравця — дотримуватися правил угруповання, до якої він приєднався. При цьому ніщо не заважає пограбувати випадкового нпс, навіть якщо ваш герой працює поліцейським — немає механізмів, які це контролюють. Прикольно!

Ні про яку квенті, як прийнято в пристойних рп проектах, мова не йде(але відмінності адже все одно повинні хоч якісь бути). Від вас не вимагають складати історію героя і діяти виходячи з особливостей його особистості. Про це нічого не говорять і правила проекту.

Втім, такий геймплей більш характерний для рпг зі складними діалогами і безліччю варіантів проходження завдань.

Gta ж-казуальний авто симулятор з елементами шутера від третьої особи.

Другий момент, з яким рано чи пізно стикається будь-який гравець-жадібна адміністрація. Хоча це можна сказати про багато ігор. Ваш персонаж місяцями може працювати таксистом або медиком, але так і не накопичить на пристойний будинок. Звичайно все залежить і від стратегії.

Маючи певний досвід в багатокористувацьких іграх, в тому числі на піратських серверах, а також декількох друзів геймерів, можу гарантувати, що лаги є скрізь. У не офіційних проектах кількість багів трохи більше. Але знову ж таки, пройде час і все одно баги заберуться.

Незважаючи на “смачні” умови і підвищені рейти – пропозиція цікава (на мій погляд), але от відгуки я зустрічав не дуже хороші, хоча поганих відгуків в мережі до будь-якої гри повно. Можете самі погуглити.

Звичайно, у гри є і плюси. Про них далі.

Плюси grand roleplay

В оригінальній gta online досить своєрідний редактор персонажа. Зовнішність як таку ви не вибираєте. Можна вибрати тільки батьків, риси яких і формують вигляд вашого героя. У grand rp доданий повноцінний редактор з безліччю повзунків і перемикачів, за допомогою якого можна надати персонажу будь-яку зовнішність.

Також до достоїнств я б відніс:

 • величезний автопарк в порівнянні з базовою версією. Безліч моделей автомобілів, в тому числі преміальних, яких немає в оригінальній версії.
 • кастомізація транспорту. Широка варіативність тюнінгу.
 • випадкові події, взяти участь в яких можуть всі гравці на сервері.
 • безліч занять, де можна заробити віртуальну валюту.
 • великий вибір зброї, в тому числі не має реальних прототипів.

Завантажити ігровий клієнт можна на офіційному сайті за адресою https://grand-rp.su/. Тут же потрібно зареєструватися, щоб запуском можна було авторизуватися в лаунчері.

Чи варто грати

Це як питання ” бути чи не бути?». В іграх, на мій погляд є враження, інтерес, азарт і вони у всіх людей різні(+комусь подобатися, а кому ні) тому без процесу занурення в гру не можна відповісти на це питання.