Огляд shadowverse: champion’s battle

69

Гаряча любов японців до всіляких колекційним карточнимиграм широко відома ще з часів анімаційного серіалу yu-gi-oh! duel monsters . Пригоди доброго хлопчини югімуто і його друзів підкорили серця глядачів по всій земній кулі,заклавши основу однієї з найбільш культових карткових ігор країни. Саме оригінальна манга кадзукі такахасінавзавжди змінила підвалини жанру ккі, який отримав друге дихання спочатку позаминулої декади. Божевільна популярність і неймовірні продажі підштовхнули безліч послідовників випробувати свої силына прибутковому терені. У їх числі опинилася і компанія cygames , що прославилася за рахунок двох своїх найбільш вдалих проектів: rage of bahamut і granblue fantasy. Друга знайомаширокому колу консольних геймерів за рахунок файтинга студії arcsystem works, а також інтригуючою granblue fantasy: relink. А вотисторія багамута вже давно канула в небуття, ставши зачатком новогомедіапроекту компанії — shadowverse .

Запустившись в 2016 році, новинка майже відразу зайняла свою нішу,зібравши навколо віддану армію фанатів. Компанія, недовго думаючи, почала виробництво багатосерійного аніме, що стартував у квітні 2020-го. Разом з тим почалася робота над повноцінною rpg дляконсолей і персональних комп’ютерів, придбати яку можна вже зараз. За основу було вирішено взяти серіал, щоб догодити ігрокамвсех віків, та й просто полегшити процес розробки іпродвіженія проекту. Наскільки вдалим було це рішення? важко сказати, але результат дійсно здатний задовольнити як дітей, так і бородатих дядьків. Сценарій вийшов в міру простим ідаже захоплюючим, примудрившись уникнути ідіотських штампів здешевих аніме. У ролі тільки перекладеного учня ми знайомимося з однокласниками, які раптово виявляються фанатамипопулярної мобільної гачі shadowverse. Новознайдені друзьяобучают нас основам ккі, після чого пропонують знайти загадковий гурток, присвячений цій грі. Однак з якоїсь причинесекція не користується популярністю у інших учнів, через що вона знаходиться під загрозою закриття. Після сумбурної серії знайомств перед нашою компанією постають дві досить чіткіезадачі: відшукати відсутніх членів команди, щоб собратьнеобходімий мінімум учасників, а також досягти вершини мастерствана міжнародних турнірах. Адже в іншому випадку гурток будетокончательно розформований.

При всій своїй примітивності зав’язка досить акуратно подаеткрупіци сюжету, поступово виводячи на перший план все більше і більше кумедних персонажів. У певному сенсі shadowverse: champion’s battle нагадує проекти епохи psp, коли розробники намагалися випустити щось дійсно цікаве.

Подібне ставлення відчувається буквально у всьому. Починаючи з самогоелементарного – з інтерфейсу. Тієї ж yu-gi-oh! legacy of theduelist з її кривим і недружнім ui до” шедоуверса ” як долуни. Місцеві менюшки і кнопки розташовані дуже грамотно і ефективно, щоб гравець не витрачав час на марні пошуки ібанально не плутався під час баталій. Навіть очевидний збір колодивиконаний настільки зручно, наскільки це взагалі можливо: общаяколлекція наочно розташована у верхній частині екрану, а избраннаядека — в нижній. Кожну відкладену карту можна подвоїти прямо намісце, позбавивши себе від ручного пошуку в загальному списку. Всього вколоді дозволено мати до трьох однакових екземплярів. Хочете заповнити колекцію? шукайте суперників на території школи і вгороді. За перемогу вам нараховується грошова винагорода ікакая-то одна карта із запасів переможеного дуеліста. Дублікатиавтоматично конвертуються у валюту. Зібрали достатньо грошей?вперед до торгового автомата за платними наборами.

Всього в грі доступно більше 400 карт. Вони поділені на семьобособленних класів і одну нейтральну категорію, доступну відразу. Ніхто не обмежує вас у виборі: користуйтеся унікальними особливостями і тематичними декораціями на свій розсуд. Непонравилось? тиснітьі перемикайтеся находу. Короткий опис кожного класу представлено нижче.

  • bloodcraft : використовуйте окуляри здоров’я лідера, щоб активувати потужні ефекти. Компенсується возможностьюпоглощенія броні у ворожих монстрів. При рівні здоров’я нижче 11активується ефект помсти, зміцнюючи свої карти.
  • dragoncraft : використовуйте спеціальні карти, щоб отримувати очки дій завчасно і викликати найсильніших ворогів набагато раніше противника. При досягненні 7 очок действійактивіруются підсилюють ефекти для монстрів.
  • forestcraft : розігруйте спеціальні карти, що закликають у вашу руку безліч фей (1 очко, 1 атака/1 захист).заповніть поле всіма доступними феями, щоб закликати набагато більш потужних істот.
  • havencraft : розставляйте амулети, які з’являються на полі могутніх монстрів після закінчення зворотного відліку. Покликані послідовники будуть отримувати приріст сили ізахисту під час ходу противника.
  • runecraft : обруште на ворожого лідера і егопоследователей низку заклинань, посиливши таким чином собственниекарти і навіть зменшивши вартість деяких з них.
  • shadowcraft : активуйте заклинання, ламайте і знищуйте власних монстрів, щоб потім закликати більш небезпечних монстрів за рахунок великої кількості накопичених грошей.
  • swordcraft : розставляйте офіцерів і підсилюйте їх командирів. Цей клас спеціалізується на множинному симбіозі.

Протягом усього проходження нас підстьобують пробувати вседоступні варіанти і не зупинятися на чомусь одному. Награлісьстартовой колодою dragoncraft? спробуйте трохи більш далекоглядні історії з класом runecraft. Оперувати заклинаннями вам не потрібно? заради бога, havencraft змусить опонента поламати голову, перш ніж він зможе хоч якось обійти ваш захист. Любителі підводних пасток залишаться задоволені класами bloodcraft іshadowcraft. Кожен знайде для себе найбільш підходящий спосіб боротьби. Однак загравання розробників з казуальнойаудіторією вийшло їм боком, перетворившись в двосічний клинок. Так, незважаючи на велику кількість механік, всі вони грамотно відокремлені і непересікаються один з одним, але це ж призвело до однієї важливоїпроблеми: здібностей у кожного окремо взятого класу виявилося трохи мало. Через це інтерес до них падає недозволено. Через перші 15 годин я знову повернувся в лоно dragoncraft, тому що постійно займатися монотонним зниженням вартостімонстров в runecraft настільки ж стомлює, наскільки і побудованіесвязей в swordcraft. Скороти вони вибір удвічі, об’єднавши всі групи, такого результату можна було б уникнути. На фонесистеми shadowverse навіть перевантажена всякими тюнерами ісинхрокартами yu-gi-oh! duel links виглядає набагато краще. Нехай легендарна серія і сповнена нюансів разом з самими різними механіками, але їх цілком реально освоїти за помощьюобучающих битв. Зате потім перед дуелістами відкривається великий простір для експериментів.

Хоча в champion’s battle все-таки імплементували парочкудійсно цікавих ідей, які цілком собі урізноманітнюють ігровий процес. Так, наприклад, за закінченням трьох перших ходівбійцям стає доступна еволюція монстрів. Вона підвищує всехарактеристики обраного юніта на 2 очки, іноді навіть активіруяспеціальние ефекти і бонуси, а також додає йому ривок, позволяясразу атакувати ворожі сили. Кількість токенів еволюції залежить від черговості лідера: перший може провести до двох перевтілень, тоді як другий — три. Зовнішній вигляд карти при цьому змінюється. В іншому ж shadowverse: champion’s battle-етодостаточно міцна в своїй основі колекційна карткова гра, яка вміло справляється з поставленим перед нею завданням: вона неперестает бути захоплюючою. Тутешній поріг входження позволяетвліться в невигадливі пригоди практично відразу, а інтереснийсюжет і всілякі рольові активності підігрівають інтерес напротязі декількох десятків годин.

Мені сподобалося те, як cygames скористалися напрацюваннямикласичних представників жанру середини нульових і початку десятихгод, заодно запозичивши і спростивши соціальну частину серіірегѕопа. У перервах між сюжетними вставками ви вольниісследовать всі доступні вам локації, на яких зустрінете нетільки безліч бійців самих різних рангів, але і вже знакомихперсонажей. Взаємне дозвілля зміцнить вашу з ними зв’язок, а за це ужепредусмотрены особливі нагороди. Збільшивши відносини доІхмаксимального рівня, можна отримати рідкісну карту лідера длясоответствующей колоди. Решту часу можна посвятітьнезатейлівім другорядним завданням: ось ви допомагаєте старушкесобрать розлетілися флаєри, через десять хвилин ви вже воіветесьнепонятно чому, а в наступній локації вам відмовили у видачеквеста, тому що рівень потрібного класу недостатньо високий.нічого надприродного, але навіть такого розмаїття в подібномпроекті більш ніж достатньо. Для любителів поворухнути звивинамина території місцевого стадіону можна знайти стійку з логічнимипазлами-це такі випробування з фіксованим набором карт. Самособой, не обійшлося і без повноцінного мультиплеєра, але чогось цікавого він з себе не представляє. Працює-і добре. Для баталій гравцям надані численні аватари, банери і рамки. А якщо захочеться чогось нового, завжди можна зайти в eshop за платними доповненнями.

З технічного боку у мене майже немає нарікань: виглядає і грається проект більш ніж гідно, періодично просідаючи під час дослідження відкритих локацій. Але в даному випадку це зовсім некритично. Ніяких вильотів або багів помічено не було, та іграфіческі у гри все в порядку. Хіба що музика не оченьзапоминающаяся, але зі своїм завданням справляється як треба.

Огляд написаний за цифровою версією гри для nintendo switch, наданої редакції видавцем.