Патч для windows 11, що виправляє роботу кеша в процесорах amd ryzen, став доступний всім користувачам

24

Microsoft приступила до масштабного поширення оновлення kb5006746 для windows 11, яке усуває проблему підвищення затримок кеша l3 в процесорах amd ryzen при роботі з новою ос. Це негативно позначалося на продуктивності, особливо в деяких чутливих додатках. Разом з цим amd випустила нові версії драйверів для чіпсетів, які повинні допомогти у вирішенні іншої проблеми з продуктивністю.

Зображення: hothardware

Ресурс hot hardware вже провів тестування виправлень, встановивши на свою систему на базі процесора amd ryzen 9 5950x одночасно патч microsoft і новий драйвер чіпсета amd відразу ж після того, як вони стали доступні для скачування. Судячи з усього, розробникам дійсно вдалося вирішити проблему з кешем l3 в windows 11. До установки драйвера і оновлення kb5006746 затримка кеша l3 становила близько 32,9 нс, тоді як після завантаження виправлень це значення знизилося до 11 нс. Така ж затримка була у кеша при роботі системи під windows 10.

Зображення: hothardware

Microsoft почала тестування згаданого оновлення кілька днів тому, зробивши його доступним для учасників програми попередньої оцінки windows. Очевидно, що в процесі тестування не було виявлено будь-яких серйозних проблем з пакетом kb5006746, тому розробники зробили його доступним для широкого кола користувачів. Що стосується драйверів чіпсета amd, то вони відновлюють працездатність механізму cppc2, використовуваного для розподілу завдань на ядра на основі їх робочих частот.