Перший пасажирський літак з двигуном на екопаливі здійснив посадку у вашингтоні

27

Boeing 737 max 8 авіакомпанії united airlines здійснив перший перший у світі пасажирський комерційний рейс united flys на відновлюваному паливі.

Літак використовував два двигуни leap-1b, розроблені компанією cfm international, яка досліджує використання saf у своїх двигунах. Повністю на авіаційне паливо з біологічних відходів, вуглекислого газу та інших органічних компонентів був переведений один з двигунів літака. Другий двигун працював на традиційному реактивному паливі. Всього на кожен двигун припадало по 500 галонів пального.

Політ пройшов з чикаго до вашингтона. Серед 115 пасажирів, що знаходилися на борту, були присутні глава авіаційної компанії united airlines скотт кірбі і генеральний директор ge aviation джон слеттері.

«сьогоднішній політ є не тільки важливою віхою для підвищення екологічності нашої галузі. У поєднанні зі зростанням зобов’язань з виробництва та купівлі альтернативних видів палива ми показуємо спосіб для об’єднання компаній, які хочуть зіграти роль у вирішенні актуальної проблеми людства», — прокоментував генеральний директор united скотт кірбі.

Як повідомили керівники компанії, 100% стійке авіаційне паливо, на яке був переведений один з двигунів, застосовується в реактивних літаках. Воно отримало сертифікат як екологічно безпечне паливо для літаків. Sustainable aviation fuel або saf завдяки своїм складом залишає менший вуглецевий слід.при цьому двигуни leap-1b в boeing 737 max 8 можна заправляти як saf, так і викопним паливом. У планах фахівців-створити таке паливо, яке можна буде використовувати в двигунах сучасних літаків без їх додаткової модифікації.

За американськими стандартами на сьогоднішній день використовувати екопаливо допускається тільки в співвідношенні 50/50 з традиційними видами палива. Авіакомпанії можуть використовувати не більше 50% saf на комерційних рейсах. Раніше паливна суміш, що містить saf, вже використовувалася на рейсах etihad airways і british airways. Також в даний час авіакомпанія emirates готується до тестування 100% переведення двигуни на saf в 2022 році.