Перший в 2022 році запуск супутників oneweb відбудеться в лютому

18

Перший в наступаючому році запуск космічних апаратів (ка) oneweb відбудеться з космодрому куру у французькій гвіані. Про це повідомляє тасс, посилаючись на заяви генерального директора ат «главкосмос» (входить до державної корпорації «роскосмос») дмитра лоскутова.

Джерело зображень « “роскосмос”

Проект oneweb, нагадаємо, націлений на формування угруповання з декількох сотень невеликих супутників для надання доступу в інтернет в будь-якому куточку земної кулі. Такі апарати функціонують в ka – і ku-діапазонах радіочастотного спектру.

” перший [в наступаючому році] запуск ка oneweb планується здійснити з гвіанського космічного центру в лютому 2022 року», — повідомив пан лоскутов.

В цілому на 2022-й намічені сім стартів ракет-носіїв за програмою oneweb. Запуски будуть здійснюватися в тому числі з космодромів байконур і східний.

Тим часом 27 грудня о 16:10 за московським часом з байконура повинна стартувати ракета «союз-2.1 б» з розгінним блоком «фрегат» і черговою партією космічних апаратів oneweb. Носій вже встановлений на стартовому комплексі «схід».

Як зазначає «роскосмос», вперше з байконуру будуть запущені 36 супутників oneweb замість колишніх партій в кількості 34 штук. Для цього польотні траєкторії з даного космодрому були доопрацьовані з метою збільшення числа апаратів, що виводяться за один раз.