Правильна верстка сайту

735

Основні поняття верстки сайту

Добрий день! У сьогоднішній статті я планую на зрозумілій мові викласти поняття досить складного, і одного з найбільш важливих процесів створення сайту, процесу верстки сайту. Розповісти, для чого, власне, потрібна верстка сайту і як її перевірити.

Визначення верстки сайту

Правильне створення сайту – це складний, багатоступінчастий процес. Однією з невід’ємних частин розробки сайту і є верстка сайту, яка представляє послідовність дій при створенні веб-сторінки за попередньо створеного дизайну. Сам процес верстки включає в себе формування коду веб-сторінок за допомогою текстових або HTML редактора, а після, оформлення отриманого коду за допомогою CSS (Cascading Style Sheets — каскадні таблиці стилів). Насправді, це дуже складний процес. При відсутності спеціальних навичок, не треба самому займатися версткою сайту, ні до чого хорошого це не призведе. У природі існує маса верстальників – спеціально навчених людей, у яких можна замовити послуги по верстці. Якісна верстка сайтів передбачає в собі масу особливостей правил верстки та інших параметрів, які застосовуються при відображенні сторінок сайтів в різних браузерах.
Звичайно ж, якщо дуже хочеться, то можна зверстати сайт і не маючи особливих навичок використовуючи HTML WYSIWYG редактори (What You See Is What You Get – «що бачиш, те і отримаєш»), які перетворюють видимий дизайн вашого сайту в HTML код. Ось деякі з таких редакторів:

  • Adobe GoLive
  • Adobe (Macromedia) Dreamweaver
  • Namo Webeditor
  • FrontPage
  • Microsoft SharePoint Designer

Головні правила верстки сайту

Верстка сайтів з урахуванням здатності дисплеїв користувачів

При створенні сайту, щоб не зіпсувати початковий дизайн, треба обов’язково звертати увагу на те, що у користувачів інтернету дисплеї з різним дозволом. Виходячи з цього застосовується два способи дизайн-макету сайту: “гумовий сайт і сайт із заданою шириною. При створенні сайтів з певною шириною, беруться дані статистики використання моніторів, згідно яких більшість користувачів використовують дисплеї з роздільною здатністю 1024х768. Відповідно, щоб уникнути горизонтального скрола (смуги прокрутки) ширину сайту виставляють від 800 до 990 пікселів. Природно, при такому розкладі з’являється маса невикористаного місця на сайті, що є основним недоліком верстки сайту з певною шириною сторінки. При створенні гумових сайтів, в процесі їх верстки, за одиницю виміру беруться відсотки, що робить верстку гумових сайтів більш зручній.

Рекомендую до прочитання: Файл robots.txt

Кросбраузерна верстка

На даний момент часу існує безліч різних браузерів (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer та ін), якими користуються люди для серфінгу по мережі Інтернет.
Будь-який із цих браузерів має купу версій, з безліччю відмінних особливостей, що робить різних відображення однієї і тієї ж сторінки. Існують правила відображення сторінок , але єдиного стандарту поки немає. Відповідно, поки є розбіжності у творців браузерів, буде існувати кросбраузерна верстка.

Це мінімум, який треба знати і враховувати при самостійному просуванні сайту. Головне, до чого ви повинні прагнути, – це відображення сторінок вашого сайту однаково і без багів у всіх браузерах. Більш глибоке вивчення професії верстальника вимагає спеціальної освіти, знання мов програмування і т. д.